Blitzcrank

Blitzcrank

Cena:

3150


lub

790

Umiejętności

Mana BarrierRocket GrabOverdrivePower FistStatic Field

Historia

"Miasto Zaun jest miejscem, w którym magia i nauka działają na opak. Niekontrolowane badania zebrały swoje żniwa na mieszkańcach. Jednakże łagodne ograniczenia zapewniają naukowcom oraz wynalazcom swobodę w popychaniu nauki w przyspieszonym tempie na dobre lub złe tory. W takich warunkach studenci Zauńskiego College'u Techmaturgii dokonali przełomu w badaniach nad inteligentną, parową automatyzacją. Ich twór, parowy golem Blitzcrank, powstał, by nadzorować odzyskiwanie materiałów szkodliwych dla zdrowia, gdyż często warunki nie zezwalały na udział ludzi w tym procesie. Jednakże wkrótce zaczął zachowywać się nieprzewidywalnie.

Z czasem naukowcom udało się odkryć zdolność uczenia i Blitzcrank szybko stał się sławny. Niestety, jak się często zdarza, zaszczyt za stworzenie golema przypadł komuś innemu - profesorowi Stanwickowi Pididly - jednak teraz większość ludzi zna prawdę. W wyniku zażartej wojny prawnej wyszło na jaw, że żadnej ze stron nie zależało na dobru parowego golema i Blitzcrank złożył podanie o przyznanie mu autonomii. Dzięki wsparciu tłumów, Radzie Zaun przyznanie całkowitej wolności Blitzcrankowi zajęło tylko kilka tygodni. Golem opuścił Zaun, poruszony sytuacją oraz tym, że nigdzie nie znajdzie miejsca, w którym by pasował. Jego podróże doprowadziły go tam, gdzie wyjątkowe istoty mają swoją rolę do spełnienia - League of Legends. Na szczęście szybko przystosował się do zasad panujących na Fields of Justice. "

"„Mimo, że Blitzcrank jest w stanie rozwalić wszystko, co staje mu na drodze, ma serce ze złota... umieszczone w szkielecie z żelaza... powleczonego skórą ze stali.”"
-

x