Fizz

Fizz

Cena:

6300


lub

975

Umiejętności

Nimble FighterUrchin StrikeSeastone TridentPlayfulChum the Waters

Historia

"Wiele wieków temu, starożytna podwodna rasa, wybudowała ukryte miasto pod górą mieszczącą się w morzu. Mimo że te stworzenia miały swoich wrogów, miasto było fortecą nie do zdobycia. To poczucie bezpieczeństwa sprawiało, że żyli szczęśliwi. Jednakże Fizzem kierowała ciekawość, której nie zaspokajało wygodne życie. Nie mogąc się oprzeć zewowi niebezpieczeństwa, Fizz bardzo często wykradał się z miasta w poszukiwaniu kłopotów. W trakcie przygód wyrósł na potężnego i zaradnego wojownika, który świetne radzi sobie w niebezpiecznych sytuacjach. Pewnego dnia Fizz wrócił do domu i odkrył, że miasto zostało opuszczone: jego lud zniknął, nie pozostawiając po sobie żadnego śladu. Z racji tego, że nic nie trzymało go już w tym miejscu, zabrał z ruin magiczny trójząb i wyruszył w samotną podróż.

Przez wiele lat Fizz przemierzał oceany, wykorzystując umiejętności nabyte w trakcie licznych podróży. W końcu odkrył port Bilgewater. Zafascynowało go życie nad powierzchnią wody i nie mógł się oprzeć zbadaniu wyspy. Jego olbrzymia ciekawość sprawiła, że wmieszał się w sprawy ludzi i jego obecność nie pozostała niezauważona. Jego figle rozgniewały wielu mieszkańców, którzy w końcu postanowili go schwytać bądź zabić. Fizz znalazł się w potrzasku i postanowił powrócić pod powierzchnię wody, mimo że bardzo polubił Bilgewater. Gdy stał w dokach, potężny smoczy rekin zaatakował port. Fizz pokonał bestię, wykorzystując swój spryt i znajomość słabych punktów potwora. Zyskawszy wdzięczność i zaufanie ludzi, Fizz postanowił zostać w Bilgewater. Dołączył do League of Legends, aby dalej służyć swojemu nowemu domowi. "

"„Fizz sprawia, że nawet najlepsi marynarze z Bilgewater wyglądają jak banda pijanych szczurów lądowych. Dobrze, że jest po naszej stronie.”"
-

x