Jayce

Jayce

Cena:

6300


lub

975

Umiejętności

Hextech CapacitorTo The Skies!Lightning FieldThundering BlowTransform: Mercury Cannon

Historia

"Uzbrojony w siłę intelektu, urok i charakterystyczny młot z możliwością transformacji, Jayce żyje, aby bronić swojego domu, Piltover. Zanim okrzyknięto go bohaterem narodowym, był młodym, obiecującym wynalazcą. Władze Piltover poprosiły go o zbadanie rzadkiego magicznego kryształu. Jak się okazało, stanowił on źródło potężnej mocy. Zaślepiony wizją czekającej go sławy Jayce rozpoczął prace nad urządzeniem zdolnym okiełznać tę moc. Pogłoski o potędze kryształu dotarły poza granice Piltover. Viktor, naukowiec-cyborg z Zaun, złożył Jayce’owi propozycję: mogliby wspólnie wykorzystać kryształ, powodując nadejście „wielkiej ewolucji”, podczas której ludzkość miałaby zespolić się z technologią. Jayce odmówił, ale Zaunita nie zamierzał odejść z pustymi rękoma. Bez wysiłku powalił Jayce’a na ziemię, po czym pochwycił kryształ. Uciekając, obrócił w popiół skromną ochronę pracowni. Jayce apelował do rządu Piltover o podjęcie odpowiednich środków, jednak urzędnicy sprzeciwili się zbrojnemu wystąpieniu. Zrozumiawszy, że dalsza bierność naraża Piltover na niebezpieczeństwo, postanowił działać na własną rękę.

„wielkiej ewolucji”"

"Jayce powrócił do laboratorium i zaczął przygotowywać się do akcji. Przeprowadziwszy wiele badań, opracowawszy liczne prototypy i wykonawszy niejeden test polowy, Jayce stworzył swoje największe dzieło – Młot Rtęciowy. Tak uzbrojony pomaszerował na Zaun, rozpoczynając swą samotną krucjatę. Pomocnicy Viktora próbowali go powstrzymać, lecz Jayce powalił ich na kolana i wdarł się do samego serca laboratorium. W jego wnętrzu doświadczył potęgi wynalazków Viktora, zasilanych energią magicznego kryształu. Zrozumiał, że musi zniszczyć źródło mocy; jednak na jego drodze stanął sam Viktor. Choć w wyniku starcia obaj naukowcy odnieśli ciężkie rany, Jayce zdołał desperackim ciosem trafić kryształ. Rozbiwszy go, rzucił się do ucieczki, zaś machiny Viktora stanęły w płomieniach. Gdy zmęczony, choć okryty chwałą zwycięstwa, powrócił do domu, mieszkańcy Piltover okrzyknęli go bohaterem. Wynalazca upajał się uwielbieniem, choć wiedział, że jego czyny ściągnęły uwagę wyjątkowo groźnych nieprzyjaciół. Jayce, bezgranicznie oddany misji obrony swego ludu, jest największą nadzieją Piltover na świetlaną przyszłość. "
-„Zaufajcie mi. Intelekt to nasza najpotężniejsza broń do walki ze wszystkim, co mogłoby zagrozić Piltover. W końcu jestem na to żywym dowodem.”