Sejuani

Sejuani

Cena:

6300


lub

975

Umiejętności

Frost ArmorArctic AssaultFlail of the Northern WindsPermafrostGlacial Prison

Historia

"Sejuani urodziła się w ubóstwie a wychowała w barbarzyństwie. Podczas gdy inni poddawali się surowości Freljordu, ona hartowała się dopóki ból nie stał się siłą, głód zachętą, a mróz sojusznikiem w eliminowaniu słabych. Przez swoje trudy nauczyła się, że by przeżyć w nieskończonej zimie, trzeba stać się równie zimnym i bezlitosnym. W oczach Sejuani jej zwolennicy albo mieli siłę, by przetrwać, albo prawo, by umrzeć. Gdy podbiła Freljord, wiedziała już, że tylko ci, którzy przetrwają, stworzą nację, która rzuci resztę na kolana.

Gdy była dzieckiem, przywódczyni Zimowego Szponu patrzyła bezczynnie, jak liczba członków jej plemienia topnieje. Zimno i głód zabrały wszystkich, prócz tych najbardziej odpornych. Jako jedyna z rodzeństwa dożyła dziesięciu lat, co przekonało Sejuani, że i ona zginie marną śmiercią. W rozpaczy szukała duchowych wskazówek u mistyków swojego plemienia. Lecz widząca nie przepowiedziała jej śmierci. Zamiast tego powiedziała, że pewnego dnia Sejuani podbije i zjednoczy podzielone plemiona Freljordu. "

"Przepełniona absolutną wiarą w swoje przeznaczenie, Sejuani zmusiła się do nadludzkich wysiłków, co zabiłoby każdego, kto nie posiadał jej woli przetrwania. Wędrowała przez zamiecie bez żywności i odzieży i trenowała, a lodowate wiatry chłostały jej ciało. Walczyła z najsilniejszymi wojownikami plemienia do chwili, dopóki nogi nie zaczęły odmawiać jej posłuszeństwa. Gdy stanęła na czele plemienia, nakazała swoim wojownikom iść za swoim przykładem. Pod jej panowaniem plemię urosło w siłę, jaka dotychczas była dla niego niedostępna. "
-A w końcu, bardziej oferta pokoju, niż akt wojny, spowodowały rozpoczęcie się kampanii Sejuani. Pierwszego dnia zimy posłannicy plemienia Ashe przybyli do obozu Sejuani, przynosząc w darze Avarosańskie nasiona. Przekaz Ashe był jasny: jeśli Sejuani zjednoczy się z jej plemieniem, Zimowy Szpon nigdy już nie zazna głodu. Dla Sejuani ten dar był zniewagą. Ludzie z plemienia Ashe, drobni i delikatni, woleli zajmować się uprawą ziemi, niż walką. Gardziła nimi bezgranicznie.

x