Veigar

Veigar

Cena:

1350


lub

585

Umiejętności

EquilibriumBaleful StrikeDark MatterEvent HorizonPrimordial Burst

Historia

"Yordlowie mało komu wydają się przerażający. Ta mała, ledwo odrastająca od ziemi rasa, mimo że jest waleczna, wywołuje raczej przyjazne emocje. Ich wysokie głosy i naturalny urok wzbudzają u większych ras protekcjonalny sposób zachowania lub przynajmniej przywodzą na myśl obraz dzieci bawiących się w dorosłych. Jednakże raz na jakiś czas, pojedynczy Yordl staje się tak zły, że - mimo swojej drobnej postawy - wywołuje strach w sercach innych. Veigar jest przykładem takiego właśnie wypaczenia. Jako mistrz czarnej magii i deprawator energii kosmosu jest jednym z najpotężniejszych magów w Valoran.

Jako dziecko był normalnym Yordlem, którego wyróżniała tylko ciekawość świata poza Bandle City. Spędzał mnóstwo czasu na uczeniu się o reszcie Valoran i dołączył do firmy handlującej z innymi miastami-państwami. Niestety dla niego, jak i reszty świata, pewien interes z noxiańskim handlarzem okazał się nieczysty i nie wypalił; Veigar i jego kompani zostali wrobieni. Został aresztowany i uwięziony na całe lata w Noxus. Taka izolacja jest dla Yordlów bardzo niebezpieczna - pewnie dlatego jego oprawcy zdecydowali się na taką karę - więc Veigar powoli popadł w szaleństwo. "

"Kiedy w końcu uciekł, stał się wypaczoną wersją samego siebie. Zamiast wrócić do Bandle City, pobierał nauki od parających się czarną magią czarodziejów. Skupiwszy swój obłąkany umysł na jednym zadaniu, szybko stał się potężnym i niebezpiecznym magiem. Chce zakończyć wszelkie konflikty w Valoran, rzucając wszystkie miasta-państwa na kolana. League of Legends to dla niego idealne narzędzie, przynajmniej chwilowo. "
-„Kto powiedział, że zło zawsze musi budzić postrach samym wyglądem?”

x