Vi

Vi

Cena:

6300


lub

975

Umiejętności

Blast ShieldVault BreakerDenting BlowsExcessive ForceAssault and Battery

Historia

"Głowę Vi zaprząta jedynie myśl o przebijaniu kolejnych ceglanych ścian ogromnymi hextechowymi rękawicami. Mimo iż wychowała się wśród kryminalistów, Vi wykorzystuje teraz doświadczenia, służąc w policji z Piltover. Arogancja, ostre poczucie humoru oraz niewątpliwie lekceważący stosunek do rozkazów często doprowadzają do szału jej sumienną partnerkę, Caitlyn. Ale nawet szeryf Piltover nie może zaprzeczyć, że Vi jest nieoceniona w zwalczaniu przestępczości.

Dorastając na gangsterskich przedmieściach Piltover, Vi nauczyła się, że rabunek i oszustwo to jej jedyna szansa na przetrwanie. Kradzież i rozbiórka urządzeń Hextech zrobiła z niej świetnego mechanika, a życie na ulicy nauczyło ją niezależności. Kiedy miała sześć lat, grupa bandziorów zwróciła na nią uwagę i wcieliła w swoje szeregi. W ciągu kolejnych pięciu lat Vi wyrosła na doświadczoną przestępczynię. Każdy napad z bronią w ręku stanowił dla niej źródło radości. "

"Nastawienie Vi zmieniło się po nieudanym skoku na pewną kopalnię. Miała do wyboru salwowanie się ucieczką wraz z resztą swojej bandy lub ratowanie niewinnych górników z zawalonego tunelu. Vi postanowiła zostać bohaterką. Szukając trzech zasypanych górników, odkryła zniszczonego robota górniczego. Odkręciła jego olbrzymie pięści i przerobiła je na prowizoryczne, hextechowe rękawice. Dopasowawszy tę ciężką broń do swoich drobnych dłoni, dziewczyna zrobiła potężny zamach i rozbiła gruzy. Siła uderzenia roztrzaskała skały. Górnicy mogli teraz uciekać, a Vi torowała im drogę. "
-Po tym nieudanym napadzie Vi zerwała wszelkie kontakty ze swoją bandą. Wróciła do życia samotnej złodziejki, ale okradała jedynie innych przestępców. Z biegiem czasu Vi regularnie modyfikowała i ulepszała swoje hextechowe pięści, które ułatwiały jej napady i zabieranie łupów. W końcu jej zła sława dotarła do Caitlyn, znanego Szeryfa Piltover. Zamiast osadzić Vi w więzieniu, Caitlyn dała jej możliwość spłacenia długu społeczeństwu – pracę po stronie prawa w Piltover. Vi wybuchła śmiechem. Dla niej praca, która pozwalała jej łoić skórę łachudrom, a przy tym nie bać się policji, była wprost wymarzona. Zgodziła się natychmiast. Teraz Caitlyn usiłuje utrzymać Vi w ryzach, ale ta traktuje rozkazy Caitlyn jako zwykłe sugestie. Kiedy jednak pracują razem, trzęsą się przed nimi wszyscy przestępcy w Piltover.