Poradnik

Annie

Poradnik do championa Annie. Zobacz, co ta mała dziewczynka z pluszowym misiem potrafi narozrabiać.
Flash Flash
Dot Dot
Greater Mark of InsightGreater Mark of Insight
Greater Seal of VitalityGreater Seal of Vitality
Greater Glyph of ForceGreater Glyph of Force
Greater Quintessence of PotencyGreater Quintessence of Potency
sorcerers-shoes
rod-of-ages
rabadons-deathcap
rylais-crystal-scepter
banshees-veil
void-staff

Kolejność skilli

Umiejętność 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Disintegrate Disintegrate
Incinerate Incinerate
Molten Shield Molten Shield
Summon Tibbers Summon Tibbers

Specjalizacja

ofe/ap

Sposób gry

Wstęp

Annie Annie to jeden z pierwszych championów w League of Legends. Wygląda niepozornie, ale ta dziewczynka z misiem potrafi zrobić porządną masakrę. Jest AP Carry z porządnym burstem i CC. Dodatkowo ma Molten Shield Molten Shield, który działa jak thornmailThornmail.

Early Game

Początek gry to przede wszystkim wyścig farmerów.
Zacznij od boots-of-speedBoots of Speed i 3x health-potionHealth Potion
To opcja defensywna. Dłużej utrzymasz się na linii, łatwiej będzie Ci uniknąć harrasu i ganków oraz będziesz bardziej mobilny.
Drugą opcją jest dorans-ringDoran's Ring. Daje Ci więcej życia i mocy dzięki czemu możesz być bardziej agresywny. Regeneracja many dużo nie daje Annie Annie, ponieważ Disintegrate Disintegrate zwraca koszt many po dobiciu celu.

Staraj się dobijać creepy dzięki czemu front walki nie przesunie się pod wieżę przeciwników gdzie byłbyś bardziej narażony na ganki i spowolniło farmę. Dobijaj z autoataku i wspomagaj się Disintegrate DisintegratePyromania Pyromania to rewelacyjny pasyw. Staraj się harrasować przeciwnika głównie jeśli jest aktywny. Pozwoli Ci to na bezpieczne rzucenie czaru lub kombinacji i odwrotu lub jeszcze dorzucenie autoataku. Daje też przewagę psychologiczną. Widać kiedy jest aktywny i przeciwnik boi podejść. Podczas harrasu przeciwnika staraj się jak najszybciej aktywować Molten Shield Molten Shield, który zredukuje trochę obrażenia i zada, jeśli ktoś będzie autoatakować. Staraj się przynajmniej w jednych krzakach trzymać sight-ward Sight Ward dla bezpieczeństwa.

Teamfight

Tutaj dopiero zaczyna się zabawa. Trzymaj się z tyłu swojej drużyny. Staraj się zestunować jak największą liczbę przeciwników Summon: Tibbers Summon: TibbersPyromania Pyromania. Jeśli jest na CD, użyj Incinerate Incinerate. Główny ogień kieruj w Carry. Zadają dużo obrażeń , ale szybko możesz ich wyeliminować. Atakowanie tanka nigdy nie jest dobrym pomysłem, bo reszcie daje to czas do walki lub ucieczki. 

Combo

Pyromania Disintegrate 
pasyw + Q

Szybki single target stun. Dobry do early na 1-2lvlu.

Pyromania Incinerate 
pasyw + W

multi target stun. Możesz nim zatrzymać falę creepów, czy powstrzymać melee championów. 

Pyromania Summon: Tibbers 
pasyw + R

multi target stun dalszego zasięgu. 

Pyromania Disintegrate Incinerate 
pasyw + Q + W

Dobre combo zadające konkretne obrażenia

Pyromania Disintegrate Incinerate Pyromania 
pasyw + Q + W + Ignite

Najlepsze combo do early game

Pyromania Summon: Tibbers Disintegrate Molten Shield Incinerate Ignite Disintegrate 
pasyw + R + Q + E + W + Ignite + Q

Masakryczne combo. Genialne do teamfightów, a w 1v1 przerobi przeciwnika na popiół.

Jak widzisz jest wiele kombinacji i zabawy z Annie Annie. To tylko niektóre połączenia umiejętności. Możesz np. Molten Shield Molten Shield używać do ładowania pasywu albo jako element zaskoczenia przed pasywem zostawić 1 użycie, żeby przeciwnik nie spodziewał się stunu. Dorzucać możesz IgniteIgnite, zmieniać kolejność. Pamiętaj, aby cały czas być w ruchu. Jeśli masz wszystko na cd to odsuń się na tył. Wspomóż się FlashFlash. Najlepiej jakbyś się ułożył w takim miejscu, żebyś mógł szybko teleportować się przez jakąś przeszkodę. Summon: Tibbers Summon: Tibbers możesz sterować. Przydaje się np. do wybrania konretnego przeciwnika lub tankowania turretu.

 

Zobacz także

Karma

Karma
Niesamowita postać! Support oraz Mage w jednej postaci z ogromnymi obrażeniami!
... czytaj dalej »

Soraka

Soraka
Poznaj tajemnice gry w roli wsparcia. Soraka jest świetnym supportowym championem. Może i nie zabija wzrokiem, ale jej umiejętności są bezcenne.
... czytaj dalej »

Karthus

Karthus
Champion z piekła rodem, dla którego nawet śmierć nie jest przeszkodą do zadania obrażeń. Potrafi zadać globalne obrażenia i nie tylko.
... czytaj dalej »