Poradnik

Brand

Gorąca postać! 3 umiejętności AoE, stun i podpalenie w pasywie! Chcesz dowiedzieć się jak zdobyć kolosalną przewagę na mid lane? Zapraszam do lektury.
Flash Flash
Dot Dot
Greater Mark of InsightGreater Mark of Insight
Greater Seal of KnowledgeGreater Seal of Knowledge
Greater Glyph of PotencyGreater Glyph of Potency
Greater Quintessence of PotencyGreater Quintessence of Potency
sorcerers-shoes
rylais-crystal-scepter
rabadons-deathcap
banshees-veil
zhonyas-hourglass
deathfire-grasp

Kolejność skilli

Umiejętność 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Sear Sear
Pillar of Flame Pillar of Flame
Conflagration Conflagration
Pyroclasm Pyroclasm

Specjalizacja

ofe/ap

Sposób gry

Brand Brand to jeden z najlepszych casterów w grze. Potrafi zadać wielkie obrażenia fizyczne wielu przeciwniką na raz. Jest bezkonkurencyjny we wczesnej fazie gry dzięki skillowi Pillar of Flame Pillar of Flame połączonemu z pasywem Blaze Blaze

Ten ognisty bohater posiada również swietne AoE oraz stunujące kombo! Chcesz patrzeć jak Twoi wrogowie bazradnie płoną w ogniu? Zapraszam do lektury.

Early Game 

Preferuje kupno sapphire-crystal Sapphire Crystal i 2x health-potion Health Potion na start. Takie itemy pozwolą Ci do woli harasować przeciwinka na mid lane. 
Staraj lasthitować creepy i utrudniać to wrogowi. Brand Brand nie jest postacią tak zależną od farmy jak np. Annie Annie, ale słaby lasthit może sprawić, że przygaśniesz w late game.
Do 6lvl staraj się nie narażać na ganki wrogich junglerów i trzymać się z tyłu - za minionami. Kiedy dobijesz do 6lvl zaczyna się prawdziwe piekło! Od razu po zdobyciu ulti Pyroclasm Pyroclasm spróbuj zdobyć killa! Poczekaj aż przeciwnik wyjdzie przed miniony i jak najszybciej potrafisz, wykonaj kombinacje Conflagration Conflagration Sear Sear. Jeśli wykonasz ją dobrze, zaowocuje stunem. Na początku będzie Ci ciężko z tego trafić, ale to kwestia wyćwiczenia. Nie zastanawiając się podczas trwania stuna. Rzuć Pillar of Flame Pillar of Flame i, jeźeli przeciwnik jest obok minionów, Pyroclasm Pyroclasm. Lepiej nie marnować ultimate jeżeli nie ma się od czego odbić.
Po pierwszym powrocie na spawn powinieneś kupić sorcerers-shoes Sorcerer's Shoes i, jeżeli farma dopisała, catalyst-the-protector Catalyst the Protector.

Team Fight

Jeśli masz troszkę zbędnej kasy warto zaopatrzyć się wpiece-of-blue-candyPiece of Brilliance przed rozpoczęciem tf.

W tym etapie gry Twoja rola jest dosyć prosta. Zawsze trzymaj się z tyłu i atakuj ze wszystkich dostępnych skilli. Team powinien Ci zapewnić ochronę, a w kryzysowej sytuacji skorzystaj z FlashFlash, aby przeskoczyć przez przeszkodę.
Główną siłę ognia skup na Carry, ponieważ zadają najwięcej obrażeń. Jeśli oni padną reszta team fight'u pójdzie jak z płatka! Twoje skile AoE dosłownie wykańczają mealów!
Jeśli jakaś postać, typu Akali AkaliIrelia IreliaFiora Fiora Xin Zhao Xin Zhao, będzie próbowała Cię "zdjąć" swoim doskokiem to obdaruj ją stunem, a drużyna zrobi resztę.

 Combo

Ignite Pillar of Flame 
ignite + W

Podstawowe kombo stun'ujące i zadające duży dmg

Conflagration Sear Pillar of Flame 
E + Q + W

Najpotęrzniejsze kombo Brand Brand'a 

Conflagration Sear Pillar of Flame Pyroclasm 
E + Q + W + R

Można też próbować takie kombo. Jest ono o tyle trudniejsze, że Conflagration Conflagration trzeba rzucić w momencie kiedy Sear Sear leci do przeciwnika. Jest to maksymalnie szybkie kombo, dla zaawansowanych:

Sear Conflagration Pillar of Flame 
Q + E + W

Podsumowanie

Brand Brand jest postacią świetną w early i trzymającą poziom w late! Jednak jak większość dystansowców jest bardzo papierowy. Musisz poświęcić nieco czasu, aby w pełni móc wykorzystać jego potencjał.

Zobacz także

Janna

Janna
Janna jest bardzo bogatym w utility supportem, jej siła tkwi w zapewnianych efektach, a nie zadawanych obrażeniach.
... czytaj dalej »

Morgana

Morgana
Poradnik do championa Morgana z gry League of Legends. Bardzo wkurzająca postać. Root, obszarowe obrażenia oraz root i stun. Do tego ta tarcza.
... czytaj dalej »

Rammus

Rammus
Pancernik pochodzący z piasków Shurima Desert. Wygląda na kogoś słabego, leczy gdy przyjrzymy mu sie bliżej dostrzeżemy moc drzemiącą w jego skorupie
... czytaj dalej »