Poradnik

Cho'Gath

Poradnik do bestii zwanej Cho'Gath. Po przeczytaniu tego poradnika spokojnie opanujesz solo top i staniesz wytrzymałym i ogromnym potworem do zabijania.
Flash Flash
Dot Dot
Greater Mark of InsightGreater Mark of Insight
Greater Seal of ResilienceGreater Seal of Resilience
Greater Glyph of ShieldingGreater Glyph of Shielding
Greater Quintessence of PotencyGreater Quintessence of Potency
mercurys-treads
rod-of-ages
frozen-heart
warmogs-armor
guardian-angel
abyssal-scepter

Kolejność skilli

Umiejętność 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Rupture Rupture
Feral Scream Feral Scream
Vorpal Spikes Vorpal Spikes
Feast Feast

Specjalizacja

def/ap-tanky

Sposób gry

Wstęp

ChoGath Cho'Gath to starsznie odporna i potężna postać. Może pozyskać aż 900 dodatkowych jednostek zdrowia czyli mniej więcej tyle co daje nie wyfarmiony warmogs-armorWarmog's Armor. Ta bestia może także ignorując resisty zadać 650 obrażeń ! Ponad to rosnąc rośnie również twoja umiejętność bierna dzięki której możesz wypuszczać kolce na bardzo dużą odległość. Jego umiejętność pasywna daje mu sporą przeżywalność na linii. Daję radę także na midzie i w jungli!

 

Early game

Zamiast IgniteIgnite możesz wziąść TeleportTeleport ,ale to według upodobania. Gre możesz zacząć z boots-of-speedBoots of Speed i 3x health-potionHealth Potion jeżeli wolisz większą mobliność lub dorans-ringDoran's Ring jeżeli wolisz harras i większy mp regen.
Jeśli planujecie atak na jungle przeciwnika możesz wziąć Feral Scream Feral Scream jako pierwszy skill ,który uniemożliwi przeciwnikowi ucieczkę. Równie dobrze możesz wziąć Rupture Rupture ,żeby zainicjować atak.
Early game to przede wszystkim farma . Dobra farma = dominacja w late. W trakcie farmienia możesz też harrasować przeciwnika swoim podstawowym combo ,którym zadajesz spore obrażenia i jednocześnie chronisz się przed kontr atakiem przeciwnika. Co jakiś czas możesz dzięki niemu zgankować mida jeżeli sytuacja ci na to pozwala. Opiszę to combo później.
Pamiętaj ,żeby na czas postawić sight-wardSight Ward na rzece ,aby uchronić sie przed ewentualnym gankiem. Po zdobyciu 6 lvl zacznij zjadać miniony swoim Feast Feast ,aby przygotować się na przyszłe potyczki ,ale nie zjadaj ich przed team fightem ,bo Feast Feast przyda się w jego trakcie. Jeszcze jedna ważna rzecz. Umiejętności maksujesz sytuacyjnie. Jak grasz na postacie typu Vladimir Vladimir czy Lee Sin Lee Sin bazujące głównie na umięjętnościach ,maksuj Feral Scream Feral Scream. Jeśli zaś masz na linii mało mobline postacie ,które nie korzystają zbytnio ze skilli maksuj Rupture Rupture.

 

Team fight

Twoja rola w team fighcie to tankowanie i niszczenie wrogich carry. Dzięki twoim dystansowym umiejętnościom możesz ich podrzucać i uciszać. Rupture Rupture staraj się trafiać w obydwóch wrogich carry lub w kogoś kto bardzo naciska na waszych carry ,zeby go wyratować. Feral Scream Feral Scream zaś rzucaj na wrogich ap carry lub kogos kogo ulti możesz przerwać (Katarina Katarina ,Malzahar Malzahar). Feast Feast możesz użyć na kimkolwiek prócz supporta ,ponieważ robi on True dmg czyli obrażenia których nie można uniknąć i bardzo osłabi on jakiegoś off tanka czy wrogiego carry.

 

 

Rady i podsumowanie

Pamiętaj o tym ,że są trzy przedmioty i postacie ,które cię kontrują ,a są to ,warmogs-armorWarmog's Armor oraz deathfire-graspDeathfire Grasp. A postać jaka cię kontruję to Warwick Warwick oraz Garen Garen. Plusem ChoGath Cho'Gath jest to ,że jest świetny na postacie które są uważane za królów tej linii: Yorick Yorick ,Malphite Malphite i po części Darius Darius
ChoGath Cho'Gath to prawdziwa bestia wśród solo toperów ,ale gra nim wymaga trochę treningu ,wyczucia i doświadczenia.

Zobacz także

Annie

Annie
Poradnik do championa Annie. Zobacz, co ta mała dziewczynka z pluszowym misiem potrafi narozrabiać.
... czytaj dalej »

Nocturne

Nocturne
Książę koszmaru - idealny na dżungle, może niespodziewanie wejść na linię wroga i zamienić jego grę w koszmar.
... czytaj dalej »

Jungle

Jarvan IV
Najbardziej efektowny jungler w League of Legends? Oto on - Jarvan IV - król Demacji. Po przeczytaniu tego poradnika twoje ganki będą zawsze udane.
... czytaj dalej »