Poradnik

Diana

Diana to wszechstronnie utalentowany champion. Świetna zarówna na mid jak i jungle! Szybka, zwinna i zabójcza. Nie uciekniesz przed nią
Flash Flash
Dot Dot
Greater Mark of InsightGreater Mark of Insight
Greater Seal of ClarityGreater Seal of Clarity
Greater Glyph of ForceGreater Glyph of Force
Greater Quintessence of PotencyGreater Quintessence of Potency
sorcerers-shoes
rylais-crystal-scepter
liandrys-torment
abyssal-scepter
rabadons-deathcap
zhonyas-hourglass

Kolejność skilli

Umiejętność 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Crescent Strike Crescent Strike
Pale Cascade Pale Cascade
Moonfall Moonfall
Lunar Rush Lunar Rush

Specjalizacja

_standart/AP

Sposób gry

Diana Diana jest rewelacyjną postacią na mida lub jungle. Zadaje duże obrażenia, jest zwinna, może spowalniać, przyciągać, ma tarczę i nie tylko. Fajny champion dla osób, które lubią dużo kombinować ze skillami. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Early game

Zacznij od boots-of-speedBoots of Speed i 3x health-potionHealth Potion, a następnie kup 1-2 dorans-ringDoran's Ring.

Na linii Diana Diana świetnie sobie radzi z farmieniem. Harrasuj z  Crescent Strike Crescent Strike.
Rób to rozważnie panując nad maną, aby się nie wypłukać zbytnio.
Podstawą farmy jet autoatak. Możesz się wesprzeć  Crescent Strike Crescent Strike i Pale Cascade Pale Cascade w razie potrzeby np. kiedy jesteś zbyt spychany pod własny turret.
Jeżeli chcesz się wycofać, możesz spushować linię. W ten sposób Twój turret na tym nie ucierpi. Zdobądź jak najszybciej Lunar Rush Lunar Rush i możesz zacząć grać na całego.
Po rzuceniu Crescent Strike Crescent Strike możesz użyć 2x Lunar Rush Lunar Rush. Autoatakuj. Jeśli przeciwnik spróbuje uciec przyciągnij go z Moonfall Moonfall. Do wszystkiego możesz dorzucić IgniteIgnite. Jeżeli przeciwnik nie ma dobrych mechanizmów ucieczki to ciężko przed Tobą zwiać.

Jungle

Na jungli zacznij od hunters-macheteHunter's Machete i 3x health-potionHealth Potion poruszaj się standardową ścieżką. W później ulepsz do spirit-of-the-spectral-wraithSpirit of the Spectral Wraith.

Blue
Wilki
Duchy
Red
Golemy

Skille

Diana Dianą w jungli zacznij od Pale Cascade Pale Cascade. Nadal Crescent Strike Crescent Strike jest Twoim głównym skillem i jego maksuj jako pierwsze. Na 3 poziomie, jeżeli widzisz szansę na gank, odblokuj Moonfall Moonfall. Jeśli linie są zbyt zepchnięte pod wrogi turret lub obwardowane to zrób to dopiero na 4 poziomie.

Team Fight

Team fight dla Diana Diany jest kłopotliwy jak dla większości zabójców, ponieważ jest dosyć kruchą postacią. Harrasuj za pomocą Crescent Strike Crescent Strike. Podczas walki staraj się z Q trafiać jak największą liczbę przeciwników. Po zużyciu 3 ładunków
Pale Cascade Pale Cascade cd się odnawia i możesz użyć jeszcze raz. Obrażenia z W skalują się z AP i są obszarowe, więc zużyj ładunki jak najszybciej w środku pola walki.
Moonfall Moonfall najlepiej zostawić na końcówkę, kiedy przeciwnicy próbują uciec.

Combo

Crescent Strike Lunar Rush Lunar Rush
Q + R + R

Q nakłada na trafionych przeciwników Moonlight, dzięki czemu możesz użyć ulti bez CD, a następnie drugi raz normalnie. Dużo obrażeń w prostej formie.

Lunar Rush Pale Cascade Moonfall
R + W + E

Jeżeli cel jest poza zasięgiem Q, a jeszcze w zasięgu R to w ten sposób możesz się do niego dostać i nie dać mu uciec.

Crescent Strike Lunar Rush
Q + R

Dzięki Q możesz sprawdzać krzaki, ponieważ odsłania naznaczonych wrogów. Można tego użyć jako formę ucieczki po przez potwory z jungli czy creepy.

Moonfall Lunar Rush
E + R

Zamiana miejscami. Musisz użyć R od razu zanim przeciwnik zostanie przyciągnięty z E. Dobre do ucieczki lub pogoni za kimś.

W zależności od sytuacji mieszaj ze sobą powyższe kombinacje wplatając
FlashFlash i IgniteIgnite do tego. Np.


Crescent Strike Lunar Rush Lunar Rush Pale Cascade Moonfall AA Ignite
Q + R + W + E + Autoatak + Ignite

Na prawdę masakryczna kombinacja

Crescent Strike Lunar Rush Pale Cascade Moonfall Lunar Rush 
Q + R + W + E + R

Za pomocą tego combo możesz zanurkować pod wrogi turret i wycofać się szybko za pomocą drugiego R do najbliższego wrogiego creepa.

Kontry

Ty konktrujesz:

Karthus Karthus, Akali Akali, Brand Brand, Gragas Gragas

Ciebie kontrują:

Kassadin Kassadin, Cassiopeia Cassiopeia, Fizz Fizz, Heimerdinger Heimerdinger

Podsumowanie

Diana Diana to rewelacyjny champion z wielkim potencjałem, który najpierw musisz opanować. Umiejętności dają duże pole do popisu i dopasowania do sytuacji. Zadaje duże obrażenia i jest bardzo mobilna. Kluczem do sukcesu jest optymalne wykorzystanie kombinacji aby zabić i nie dać się zabić.

Zobacz także

Kennen

Kennen
Kennen to potężny AP Carry. Posiada niesamowite CC, AoE oraz korzysta z energii zamiast many. Dodatkowo jest bardzo mobilny i ma strój ninja.
... czytaj dalej »

Poradnik

Orianna
Świetna postać. Posiada umiejętności przydatne w drużynie, strasznie duży zasięg. Zabija nawet z poza obszaru walki drużynowej.
... czytaj dalej »

Poradnik

Cho'Gath
Poradnik do bestii zwanej Cho'Gath. Po przeczytaniu tego poradnika spokojnie opanujesz solo top i staniesz wytrzymałym i ogromnym potworem do zabijania.
... czytaj dalej »