Poradnik

Ezreal

Poradnik do Ezreala, Odkrywcy z powołania. Podróżuj razem z nim po Field of Justice a nim nigdy nie zabłądzisz.
Flash Flash
Dot Dot
Greater Mark of StrengthGreater Mark of Strength
Greater Seal of ResilienceGreater Seal of Resilience
Greater Glyph of ShieldingGreater Glyph of Shielding
Greater Quintessence of StrengthGreater Quintessence of Strength
ionian-boots-of-lucidity
muramana
spirit-of-the-elder-lizard
iceborn-gauntlet
last-whisper
blade-of-the-ruined-king

Kolejność skilli

Umiejętność 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Mystic Shot Mystic Shot
Essence Flux Essence Flux
Arcane Shift Arcane Shift
Trueshot Barrage Trueshot Barrage

Specjalizacja

ofe/blue-ezreal

Sposób gry


Ezreal Blue Ezreal jest to potężnym AD carry, który swoimi umiejętnościami potrafi narobić wielkich szkód przeciwnikowi, a dzięki swoim przelicznikom AP nada się nawet na mid lane.

EARLY GAME

Na start możesz kupić jeden z dwóch polecanych przeze mnie zestawów, zależnie od swoich preferencji:

1.dorans-bladeDoran's Blade - do gry ofensywnej

2.sapphire-crystalSapphire Crystal oraz 2xhealth-potionHealth Potion - do gry defensywnej

 

Podstawowy skill Ezreal Blue Ezreala to Mystic Shot Mystic Shot. Używaj go do harrasowania i wspomagaj się w last hitowaniu minonów. Jako drugi skill maksujesz Arcane Shift Arcane Shift, a następnie dopiero Essence Flux Essence Flux. Arcane Shift Arcane Shift to bardzo przydatny skill. Pozwoli Ci na dodatkowe obrażenia, a w razie ganków na ucieczkę. jest to lepsza wersja FlashFlasha, która zadaje obrażenia oraz ma większy zasięg.


TEAM FIGHT

W team fightach Ezreal Ezreal powinien trzymać się z tyłu i zadawać jak największe obrażenia. Najlepiej do tego używaj autoatak oraz Mystic Shot Mystic Shot. Essence Flux Essence Flux wyceluj tak, aby trafić jak najwięcej przeciwników, ale również towarzyszy. Zwiększa on trafionym kompanom prędkość ataku nawet do 40%. Pamiętaj aby focusować przeciwnego AD Carry. W razie potrzeby użyj Arcane Shift Arcane Shift aby dostać się jak najszybciej do drużyny albo uciec od przeciwnika np. przez ścianę. Pozwoli Ci to uniknąć wielu ataków, min. Jarvan IV Jarvan IV i Volibear Volibear. Jeżeli czujesz, że jesteś bezpieczny to po prostu wykorzystaj go jako dodatkowe źródło obrażeń. Trueshot Barrage Trueshot Barrage najlepiej zachować na koniec team fightu. Pozwoli Ci to zadać duże obrażenia i pozostawi przeciwników w niepewności do samego końca.

BUILD

tear-of-the-goddess Tear of the Goddess - Pierwszy item, który powinieneś kupić po powrocie do bazy. Przy grze defensywnej zaczynając z sapphire-crystal Sapphire Crystal oraz 2xhealth-potion Health Potion bardzo szybko na niego uzbierasz. Dzięki łezce możesz harrasować do woli bez obaw o utratę many. Obijaj przeciwnego ADC przy każdej sprzyjającej okazji. Zbliżaj się w miarę możliwości do cap +750 many.

 spirit-stone Spirit Stone i long-sword Long Sword- Kolejne przedmioty w kolejce. Do gry defensywnej najpierw zdobądź kamień. Będziesz miał jeszcze większą regenerację i zwiększone obrażenia na creepach. Do ofensywnej bardziej przyda Ci się więcej obrażeń od długiego miecza. Na tym etapie lepiej kup też boots-of-speed Boots of Speed.

spirit-of-the-elder-lizard Spirit of the Elder Lizard - Zastanawiasz się pewnie po co Ezreal Ezrealowi item do junglowania. Pasyw zwiększający obrażenia zadawane potworom o 25% to tylko bonus do farmienia. Przede wszystkim chodzi o resztę statystyk. Działa jak red buff. Twoje auto ataki oraz umiejętności podpalają cel. Regeneracja oraz zwiększone AD też się świetnie nadaje. To wszystko jest w bardzo atrakcyjnie niskiej cenie.

manamune Manamune - Z każdym użyciem umiejętności, kontynuując od tego co nabiłeś na tear-of-the-goddess Tear of the Goddess, zwiększa Ci się maksymalny poziom many maksymalnie do +750 punktów z tą różnicą, że teraz zwiększa Ci się AD o jego 2%. Postaraj się jak najszybciej nabić limit aby przekształcił się w muramanaMuramana. Możesz teraz aktywować 2x większe obrażenia umiejętności kosztem 3% many od użycia. Brzmi nieźle, a działa śmiertelnie skutecznie.

ionian-boots-of-lucidity Ionian Boots of Lucidity - Pora na buty. Ezreal Blue Ezreal nie jest typowym ADC. Działa hybrydowo na swoich umiejętnościach i ich częstotliwości, AD, szybkości ataku i pasywach z przedmiotów. berserkers-greavesBerserker's Greaves nie są najlepszym wyjściem, bo najwięcej Ci da cooldown reduction.

iceborn-gauntlet Iceborn Gauntlet - Na tym etapie gry jesteś już nie do dogonienia oraz zadajesz obrażenia obszarowe oraz spowolnienie. Harras na prawdę boli.

last-whisper Last Whisper - Doładuj się jeszcze bardziej o dodatkowe AD i przebicie pancerza.

Ostatni Item

Jako Ostatni item możesz zakupić np.blade-of-the-ruined-king Blade of the Ruined King, jest to jeden z najbardziej opłacalnych itemów, jednakże zamiast niego możesz zakupić inne:

the-bloodthirster The Bloodthirster - Jeżeli potrzebujesz obrażeń oraz nieco survivalu z lifestealu,

guardian-angel Guardian Angel - Bardzo skuteczny zwłaszcza podczas decydującej walki,

zhonyas-hourglass Zhonya's Hourglass - Jeżeli chcesz zostać nietykalny podczas team fightów - pozwoli Ci też uniknąć ultimate przecnych AD Carry takich jak Draven DravenCaitlyn Caitlyn czy Varus Varus

zephyr Zephyr - Jeśli przeciwnik ma dużo CC i przyda Ci się prędkość ruchu orak ataku

COMBO

Arcane Shift Mystic Shot
E + Q
Podstawowe combo Ezreal Ezreal

Arcane Shift Mystic Shot Essence Flux

E + Q + W
Takie combo pozwoli Ci na dobry haras, zada dość spore obrażenia a dzięki Arcane Shift Arcane Shift przeciwnik nię będzie miał dużo czasu żeby zareagować.

 

Mystic Shot Essence Flux Arcane Shift Mystic Shot Trueshot Barrage 

Q + W + E + Q + R

Takie Combo pozwoli Ci zadać potężne obrażenia, bardzo przydatne combo dzięki któremu możesz wraz ze swoją drużyną wygrać teamfight.

Do kombinacji możesz jeszcze mieszać FlashFlash lub IgniteIgnite i nie zapominaj o BarrierBarrier. Pamiętaj też, że Twój pasyw Rising Spell Force Rising Spell Force stackuje się do 5 razy przyspieszając Twój autoatak nawet o 50%.

Kontry

Ciebie kontruje: Vayne Vayne, Caitlyn Caitlyn,

Ty kontrujesz: Sivir Sivir, Urgot Urgot, Ashe Ashe

Najtrudniej jest Ezreal Ezrealem walczyć z mobilnymi postaciami, które mogą uniknąć jego ataków oraz z prostym skillshotem. Dobrze sobie radzi z tymi, które może bezkarnie obijać.

Polecany support

Jeżeli masz możliwość wybrania supporta z którym będziesz grał na linii, poproś aby asystowała Ci Lux Lux, dzięki jej CC będziesz mógł celniej trafiać z Mystic Shot Mystic Shot, a wasze ultimate puszczone w tym samym czasie podczas teamfightów pozwolą wam zdobyć naprawdę dużą przewagę.

Inne polecane supporty to Sona Sona Blitzcrank Blitzcrank Taric Taric.

PODSUMOWANIE

Ezreal Ezreal to świetny champion. Nadaję się także na mid lane. Jego ulti potrafi zadać ogromne obrażenia. Jeśli użyjesz go w odpowiednim momencie, możesz bez problemów zbierać multi-kille w teamfightach. Kiedy go opanujesz, będzie Ci się nim świetnie grało.

Zobacz także

Poradnik

Lux

Lux

Postać potrafiąca zabić nawet dwa miękkie cele w parę sekund. Zapraszam do lektury.
... czytaj dalej »

Leona

Leona
Mój ulubiony support. Posiada przydatne stuny, w tym jednego global. Jest twarda, a jej zdolności nieraz przeważyły o zwycięstwie
... czytaj dalej »

Poradnik

Wukong
Małpi król praktykujący styl Wuju. W tym poradniku dowiesz się jak robić sobie żarty z przeciwnika oraz opanować solo topa.
... czytaj dalej »
x