Poradnik

Graves

Witam. W tym poradniku chcę wtajemniczyć cię w tajniki grania Gravesem. Łączy on dosyć mocne autoataki ze świetnym burstem!
Flash Flash
Barrier Barrier

Kolejność skilli

Umiejętność 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Buckshot Buckshot
Smoke Screen Smoke Screen
Quickdraw Quickdraw
Collateral Damage Collateral Damage

Specjalizacja

ofe/ad

Sposób gry

Mocne strony Graves Gravesa

- mocne AoE (Area of Effects) - łatwo zabija zarówno małe, jak i duże grupki minionów.

- Jak na ad carry ma bardzo silny burst.

- szybkie animacje autoataków ( wbrew pozorom jest to naprawdę przydatne przy farmieniu )

Słabe strony Graves Graves'a


-Bez Quickdraw Quickdraw ma mały attackspeed
-Mały zasięg autoataków

Umiejętności Graves Graves'a 


True Grit True Grit - pasyw podnoszący pancerz i odporność na magię. Cięzko jest go nastackować, ale zawsze jest warto to zrobić przed np. Teamfightem lub wymianie ciosów z wrogiem.

Buckshot Buckshot - Kluczowa umiejetność w early game. Zadaje duże, obszarowe obrażenia zarówno minionom, jak również championom. Jest przydatna do pushowania. Dodatkowo, gdy castujesz tą umiejętność na przeciwnika stojącego blisko Ciebie, otrzyma on jeszcze większe obrażenia, niż castowałbyś ten spell z daleka.

Smoke Screen Smoke Screen - Umiejętność, która "Oślepia" przeciwnków. Znajdujący się w kłębie dymu championi mają ograniczoną widoczność, co oznacza, że mogą atakować, ale nie będą widzieć, gdzie celują skillami mierzonymi. Gdy przeciwnik uceka z około 10-40 HP, może udać Ci się go dobić.

Quickdraw Quickdraw - dash przesuwający Graves Graves'a w stronę, w którą został wycastowany. Chwilowo zwiększa nasz attack speed. Pozwala on przeskakiwać niewielkie ściany jak np. u smoka czy barona. Dzięki tej właściwości, jest on przydatny do gonitwy lub ucieczki.

Collateral Damage Collateral Damage - Główna część bursta Graves Graves'a. Pierwszemu trafionemu wrogowi zadaje ogromne obrażenia, a potem tworzy "stożek", w obrębie którego przeciwncy otrzymują mniejsze, ale również rozsądne obrażenia. Z racji tego, że ma duży zasięg, jest przydatny do dobijania uciekających wrogów.


Early game

Na początku polecam Ci kupić dorans-blade Doran's Blade. Pozwala on na powolne odzyskiwanie zdrowia, ale dajcie Ci również 80 HP na start. Myślę, że to najlepsza opcja dla Graves Graves'a. Możesz również kupić boots-of-speed Boots of Speed i 4x health-potion Health Potion lub long-sword Long Sword i 2x health-potion Health Potion


Rola w teamfightach

Jak zapewne wiesz, ad carry to praktycznie najważniejsza rola w teamfighcie. Zadaje on największe obrażenia. Przed teamfightem musisz się dobrze upozycjonować, aby uniknąć focusu. Staraj się zburstować jak największą liczbę wrogów, ewentualnie wrogiego ad lub ap carry. A jak poprawnie burstować? To pokażę Ci już za chwilę.


Combo


Buckshot Buckshot + autoatak

Combo typowe na early game, gdy masz 1 lvl. pozwala on na szybkie wyprowadzienie sporej ilości obrażeń.
Pamiętaj, że po każdym wyprowadzonym Buckshot Buckshot'cie warto jest dodać autoatak. To zmaksymalizuje obrażenia.

Quickdraw Quickdraw + Buckshot Buckshot + autoatak

To combo pozwala na bardzo szybkie zadanie, jak na early game, gigantycznych obrażeń. Przybliż się do przeciwnika z Quickdraw Quickdraw i zadaj mu obrażenia z Buckshot Buckshot. Jeśli to możliwe, dorzuć autoatak.

Quickdraw Quickdraw +Buckshot Buckshot +Collateral Damage Collateral Damage 

Combo przydatne w teamfightach. Zadaje ono spore obrażenia dużej grupce championów.

Współpraca

Graves dobrze działa z championami takimi jak:
-Leona LeonaSona SonaBlitzcrank BlitzcrankJanna Janna. Połączenie ich cc z AoE Graves Graves'a daje prawie pewną szansę na wyprowadzenie dobrego bursta.


 

Zobacz także

Mundo

Dr. Mundo
Poradnik do Championu Mundo z gry League of Legends. To istny Hulk siejący zniszczenie. Jest twardy, szybki i niebezpieczny. Do tego biega z tasakiem
... czytaj dalej »

Gangplank

Gangplank
Yarr! Jestem piratem i nie boję się niczego! Lubię sobie wypić i postrzelać moją strzelbą. Spragniony przygody?
... czytaj dalej »

Poradnik

Shen
Postać zdolna zmienić oblicze Lane Phase'u jak i walk drużynowych. Możesz być wszędzie i nigdzie, wciąż robić mnóstwo dla swojej drużyny. Przedstawiam Ci Shena - oko zmierzchu. 
... czytaj dalej »