Poradnik

Irelia

Irelia w League of Legends to postać wszechstronna. Chcesz wiedzieć jak z łatwością utrzymać solo top czy jak walczyć w teamfightach? Zapraszam do czytania
Exhaust Exhaust
Flash Flash
Greater Mark of DesolationGreater Mark of Desolation
Greater Seal of ResilienceGreater Seal of Resilience
Greater Glyph of WardingGreater Glyph of Warding
Greater Quintessence of FortitudeGreater Quintessence of Fortitude
skasowany-heart-of-gold
mercurys-treads
trinity-force
wits-end
warmogs-armor
skasowany-force-of-nature

Kolejność skilli

Umiejętność 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Bladesurge Bladesurge
Hiten Style Hiten Style
Equilibrium Strike Equilibrium Strike
Transcendent Blades Transcendent Blades

Specjalizacja

ofe/ad

Sposób gry

Solo top

Do 2lvl musisz grać bardzo zachowawczo, wtedy masz tylko flash do ucieczki, a szkoda go marnować. Gdy już zdobędziesz Equilibrium Strike Equilibrium Strike i masz niewiele mniej życia od przeciwnika możesz go nękać kombinacją doskoku Bladesurge Bladesurge, odrazu po nim rzucasz stuna Equilibrium Strike Equilibrium Strike i się oddalasz na bezpieczną odległość. Ważne jest aby podczas oddalania drugi przeciwnik nie zaatakował Ciebie, szkoda marnować swoje pkt. życia wtedy. Graj zachowawczo ale staraj się dobić jak najwięcej wrogich minion’ów. Jak nie możesz bezpiecznie podejść to używaj Bladesurge Bladesurge, do dobijania. Pamiętaj o używaniu warda w krzakach zaraz pod linią. Na tym etapie gry Twoja śmierć jest bardziej dokuczliwa dla drużyny niż smierć kogoś na linii 2-osobowej. Nigdy nie wchodź do żadnych krzaków w pobliżu jeżeli nie widzisz wszystkich przeciwników na mapie. Jest duże prawdopodobieństwo, że czekają tam na Ciebie. Kiedy walczysz sam przeciwko 2 wrogom na jednej linii szybciej zdobywasz doświadczenie niż oni. Postaraj się tak nękać wrogów aby w momencie kiedy zdobędziesz 6 lv byś miał 80-100% życia, a oni 60% lub mniej. Jeżeli mają więcej życia niż ty potrzebujesz pomocy drugiego członka drużyny, junglera lub kogoś z mid line. Dzięki jego pomocy zdobycie killa jest prawie pewne. Jak już będziesz/będziecie gotowi wskocz w nich z przygotowanym ulti. Jeżeli będziesz miał szczęście pokonasz dwóch, jeżeli nie chcą umierać zadaj jak największe straty.
Jeżeli na linii masz jednego przeciwnika nie przechodź poza "swoją" połowę linii bez wardów ustawionych na drodze od Barona. Wtedy stajesz się nadzwyczaj łatwym celem dla junglera.

 Linia z partnerem

Tutaj nic specjalnego się nie dzieje, pamiętaj tylko, że Twój stun z Equilibrium StrikeEquilibrium Strike działa tylko wtedy kiedy masz mniej życia niż przeciwnik. W przeciwnym wypadku jedynie go spowolni.

Teamfight

Irelia doskonale przystosowana jest do unicestwiania dystansowych carry przeciwnika, także wykorzystaj to! Zaraz po zaczęciu walki użyj Bladesurge Bladesurge, aby dostać się do carry, poczekaj dosłownie sekundę, aż będziesz mniej mieć życia niż on po czym użyj Equilibrium Strike Equilibrium Strike aby rzucić stuna i odpal reszte swoich umiejętności w niego. Jeżeli to przeżyje i będzie uciekał, nie goń go w tym czasie zajmij się innym przeciwnikiem. Jak poprzedni cel wróci doskocz Bladesurge Bladesurge i go dobij.

Zobacz także

Poradnik

Orianna
Świetna postać. Posiada umiejętności przydatne w drużynie, strasznie duży zasięg. Zabija nawet z poza obszaru walki drużynowej.
... czytaj dalej »

Sion AP

Sion
Poradnik do championa Sion z League of Legends. Zobacz co potrafi ta bestia w wersji pod Ability Power.
... czytaj dalej »

Karthus

Karthus
Champion z piekła rodem, dla którego nawet śmierć nie jest przeszkodą do zadania obrażeń. Potrafi zadać globalne obrażenia i nie tylko.
... czytaj dalej »
x