Poradnik

Jarvan IV

Najbardziej efektowny jungler w League of Legends? Oto on - Jarvan IV - król Demacji. Po przeczytaniu tego poradnika twoje ganki będą zawsze udane.
Flash Flash
Smite Smite
Greater Mark of DesolationGreater Mark of Desolation
Greater Seal of ResilienceGreater Seal of Resilience
Greater Glyph of ShieldingGreater Glyph of Shielding
Greater Quintessence of DesolationGreater Quintessence of Desolation
mercurys-treads
trinity-force
the-black-cleaver
randuins-omen
warmogs-armor
guardian-angel

Kolejność skilli

Umiejętność 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Dragon Strike Dragon Strike
Golden Aegis Golden Aegis
Demacian Standard Demacian Standard
Cataclysm Cataclysm

Specjalizacja

_standart/jungle

Sposób gry

Wstęp

Jarvan IVJarvan IV to wytrzymały champion z rewelacyjnymi możliwościami gankowania ,które nie tylko są potężne ale i efektowne. Dzięki swojemu combo potrafi wyjść cało z każdej opresji ponadto wszystkie jego umiejęstności działają obszarowo !

 

Early game

Zacznij od hunters-macheteHunter's Machete i złóż ją potem w wriggles-lanternWriggle's Lantern

1. Wilki

2. Blue buff

3. Duchy

4. Red buff

5. Golemy

 


Jeśli dolna linia nie radzi sobie dobrze możesz przed Red buffem zrobić szybkiego ganka na tą linie. Zawsze gankuj combem Demacian Standard Demacian StandardDragon Strike Dragon Strike a potem spowonij z Golden Aegis Golden Aegis . Jeśli po użyciu przyciągniecia przeciwnik użyje  FlashFlasha a ty nadal masz go w zasięgu Cataclysm Cataclysm użyj go. Jeżeli nadal nie dosięgasz wroga wspomóż się FlashFlashem (uwaga - nie używaj gdy będziesz zbyt blisko wieży przeciwników). Jeśli sojusznik bardzo o to prosi możesz potrzymać mu jego linie podczasz gdy on wróci do bazy ,zdobędziesz przy tym trochę złota. Z odpowiednim wyczuciem z Martial Cadence Martial Cadence last hity wchodzą bardzo przyjemnie.

 

Team fight

Twoja rola to przede wszystkim atakowanie wrogich carry. Na początku czekaj na inicjatora ,wchodzisz zaraz za nim lub jeśli z dziwnych powodów go nie macie sam musisz zacząć. Podrzuć ich za pomocą swojego comba Demacian Standard Demacian Standard + Dragon Strike Dragon Strike jak najwięcej wrogów (najważniejsi są wrodzy carry). Następnie odpalasz Golden Aegis Golden Aegis  żeby objął on jak najwięcej przeciwników ,tarcza będzie skutecznejsza. Moment na uzycie Cataclysm Cataclysm trzeba wyczuć. Gdy zauważysz że dwóch wrogich carry stoi obok siebie bez obstawy ,rzucasz się na nich ,a gdy masz już mało hp i twoje cd na podstawowe combo minie - uciekasz (jeśli nadal jesteś goniony wspomóż się FlashFlashem).

 

Combo

Demacian Standard Dragon Strike

E + Q

To twoje podstawowe combo ,dzięki niemu szybko się przemieścisz i podrzucisz przeciwników w powietrze.

 Demacian Standard Dragon Strike Martial Cadence Golden Aegis Martial Cadence Cataclysm 

E + Q + autoatak + W + autoatak + R

Twoje combo podczas gankowania. Jeśli jesteś pewny że przeciwnik ci nie ucieknie nie używaj Cataclysm Cataclysm. Wbicie się w przeciwnika od razu z ulti to tylko szansa na pozbycie się u niego flesha.

Cataclysm Demacian Standard Dragon Strike 

R + E + Q

Samobójcze i niebezpieczne kombo na ucieczke. Gdy goni cię kilku przeciwników a ty masz na sobie spowolnienie i wiesz że już nie żyjesz użyj Cataclysm Cataclysm ,a następnie podstawowym combem ucieknij z utworzonej areny. Niektóre postacie jak Lulu Lulu ,Soraka Soraka czy Malzahar Malzahar mogą cię uciszyć lub unieruchomić ,dlatego stosuj go rozważnie.

Martial Cadence Demacian Standard Dragon Strike Golden Aegis Martial Cadence  

autoatak + E + Q + W + autoatak

To twoje dobre combo podczas wymian jeden na jednego. Dzięki pasywowi zmaksymalizujesz obrażenia. 

Podsumowanie

Jarvan IV Jarvan IV to strasznie mobilna i wytrzymała postać. Jego ulimate potrafi przechylić szalę zwycięstwa na waszą korzyść ,a dzięki swojemu podstawowemu combo wyjdzie cało z każdej sytuacji. Świetnie radzi sobie też na solo topie. Dzięki pasywowi last hituje się szybko i przyjemnie. Polecam ją jednak wprawionym junglerom ponieważ wymaga trochę doświadczenia w gankowaniu.

 

 

 

 

 

 

Zobacz także

Kawalerzysta Szatana

Hecarim
Hecarim to postać walcząca w zwarciu o dużej mobilności, specjalizująca się w walce w jungli. Zadaje on bardzo duże obrażenia obszarowe
... czytaj dalej »

Karma

Karma
Niesamowita postać! Support oraz Mage w jednej postaci z ogromnymi obrażeniami!
... czytaj dalej »

Morgana

Morgana
Poradnik do championa Morgana z gry League of Legends. Bardzo wkurzająca postać. Root, obszarowe obrażenia oraz root i stun. Do tego ta tarcza.
... czytaj dalej »
x