Poradnik

Karma

Niesamowita postać! Support oraz Mage w jednej postaci z ogromnymi obrażeniami!
Clairvoyance Clairvoyance
Flash Flash
Greater Mark of InsightGreater Mark of Insight
Greater Seal of ReplenishmentGreater Seal of Replenishment
Greater Glyph of PotencyGreater Glyph of Potency
Greater Quintessence of PotencyGreater Quintessence of Potency
sorcerers-shoes
rod-of-ages
rylais-crystal-scepter
will-of-the-ancients
rabadons-deathcap
zhonyas-hourglass

Specjalizacja

uti/karma

Sposób gry

Karma Karma jest postacią idealną na każdą z etapów gry. Jest także bardzo dobra na solo lane (Spokojnie wygrywa z takimi postaciami jak np. Fiora FioraLee Sin Lee Sin). Dzięki Mantra Mantra jako ulti możemy rozwinąć skille bardziej i zarazem podnosić ich niszczycielską moc. Gra Karmą nie jest trudna, ale trzeba pamiętać o korzystaniu z Mantra Mantra.

Co do szóstego itemku to są podzielne zdania. Wszystko zależy od składu przeciwnego teamu. Jako szóste itemek polecam wybrać z tej póli: zhonyas-hourglassZhonya's Hourglassshurelyas-reverieShurelya's Reveriedeathfire-graspDeathfire Graspmorellos-evil-tomeMorello's Evil Tomeabyssal-scepterAbyssal Scepter.


Early Game

Jako itemki na start weź dorans-ringDoran's Ring lub jeśli chcesz szybko złożyć ROA sapphire-crystalSapphire Crystalmana-encrusted-appleMana-Encrusted Apple

Gra na lajnie ze swoim sojusznikiem jest prosta. Harasuj z ataków, a w razie potrzeby wspomagaj swojego sojusznika skilami Heavenly Wave Heavenly WaveSoul Shield Soul Shield + Mantra Mantra . Jeśli przeciwny team ma Junglera kupuj sight-wardSight Ward , ponieważ jesteś także supportem. 

Team Fight 

Tutaj zaczyna się twoja moc i chwała. Gdy twój sojusznik rozpoczyna team fight i jest pośród dużej liczby przeciwników, nie wachaj się i użyj odrazu Mantra MantraSoul Shield Soul Shield a następnie Mantra MantraHeavenly Wave Heavenly Wave

Aby dogonić przeciwnika razem ze swoim sojusznikiem użyj Mantra MantraSpirit Bond Spirit Bond co da wam max. 40% większy movement speed. Tak samo można oczywiście robić przy ucieczce.

Combo

Czyli używanie skilli w pigółce:

Leczenie + DMG = Mantra MantraHeavenly Wave Heavenly Wave

Tarcza + DMG = Mantra MantraSoul Shield Soul Shield

Duży dopalacz do prędkości = Mantra MantraSpirit Bond Spirit Bondshurelyas-reverieShurelya's Reverie(opcjonalnie) 


Podsumowanie

Karma jest niszczycielską postacią. Robi duży DPS oraz Supportuje. Potrafi w Early Game wysolować każdą postać. Pamiętaj, że im mniej masz HP tym więcej masz AP dzięki pasywowi Inner Flame Inner Flame .

Zobacz także

Brand

Brand
Gorąca postać! 3 umiejętności AoE, stun i podpalenie w pasywie! Chcesz dowiedzieć się jak zdobyć kolosalną przewagę na mid lane? Zapraszam do lektury.
... czytaj dalej »

Jungle

Jarvan IV
Najbardziej efektowny jungler w League of Legends? Oto on - Jarvan IV - król Demacji. Po przeczytaniu tego poradnika twoje ganki będą zawsze udane.
... czytaj dalej »

Solo top

Irelia
Irelia w League of Legends to postać wszechstronna. Chcesz wiedzieć jak z łatwością utrzymać solo top czy jak walczyć w teamfightach? Zapraszam do czytania
... czytaj dalej »