Poradnik

Kassadin

Postać zdolna zdjąć miękki cel praktycznie na combo. Strasznie mobilny i ciężki do przechwycenia.
Flash Flash
Teleport Teleport
Greater Mark of InsightGreater Mark of Insight
Greater Seal of VitalityGreater Seal of Vitality
Greater Glyph of WardingGreater Glyph of Warding
Greater Quintessence of PotencyGreater Quintessence of Potency
sorcerers-shoes
rod-of-ages
rabadons-deathcap
seraphs-embrace
zhonyas-hourglass
void-staff

Kolejność skilli

Umiejętność 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Null Sphere Null Sphere
Nether Blade Nether Blade
Force Pulse Force Pulse
Riftwalk Riftwalk

Sposób gry

Wstęp

Kassadin to jedna z moich ulubionych postaci. Jego early game nie jest za wesoły, ale po 6 poziomie jest to postać która sieje zniszczenie, ucieka, burstuje, dogania z ogromną łatwością. Jego znakomity pasyw redukuje magiczne obrażenia przez co ciężko go zburstować i zabić. Przed nim nie uciekniesz. Przedstawiam Ci Kassadina - Wędrowca Pustki .

 Dlaczego wybrałem teleport zamiast zwykłego IgniteIgnite ? Ulti + enchantment-homeguardEnchantment: Homeguard daje ci ogromną przewagę na gankach. Nie ucieknie Ci żaden przeciwnik. Są zmuszeni do gry defensywnej gdyż agresywne działanie z ich strony zostanie zakończone twoim teleportem i killem. Dzięki teleportowi tracisz mniej farmy i jesteś zawsze tam gdzie trzeba.

Early game

Zacznij z crystalline-flaskCrystalline Flasksight-wardSight Ward i dodatkowym potionem na mane lub zdrowie (do wyboru).
W początkowej fazie gry nie ma co grać agresywnie, gdyż gra bez twojego Riftwalk Riftwalk to   gra strasznie ciężka. W poczatkowej fazie gry nie możesz też pchać linii, gdyż każdy gank przeciwnika będzie dla ciebie zabójczy. Staraj się jednak harrasować z Null Sphere Null Sphere, a o manę się nie martw ponieważ pasywna część twojego Nether Blade Nether Blade odnawia Ci manę z każdym uderzeniem z auto ataku. Po zdobyciu 6 poziomu popchnij linie i idź gankować inne linie. 

 

Plusy i minusy tej postaci 

+ Jeden z najlepszych anty-casterów w grze
+ Bardzo niski czas odnowienia skoku (utimate'a)
+ Strasznie mobilny
+ Po 6 poziomie przeciwnicy są zmuszeni do gry defensywnej
+ Jedno podstawowe combo jest w stanie zjeść 50-75 % zdrowia miekkiemu przeciwnikowi
+ Po zdobyciu ultimate cieżki do zgankowania.

- Przed 6 poziomie zmuszony do gry defensywnej
- Przed 6 poziomem łatwy do zgankowania
- Podatny na efekty CC (stun, podrzucenie itp.)

 

Kontry

Pamiętaj że kontra to tylko spekulacja. Są gracze słabsi i są gracze lepsi. Jeśli zagrasz dobrze możesz pokonać nawet swoją najsilniejszą kontrę .


Za kontre na Kassadina uważane są postacie czerpiące siłe z obrażeń od ataku, gdyż czynią pasyw Kassadina bezużytecznym, po combo Kassadina (zabierającym 50-75 % zdrowia) mają wystarczająco czasu żeby się wyleczyć za pomocą mechanizmów czy life steala.
Pantheon Pantheon. Strasznie harrasuje Kassadina, przeszkadza w zdobywaniu farmy, potężnie burstuje, efekt CC w tym przypadku stun daje twojej drużynie sporo czasu w walkach drużynowych by Kassadina wykluczyć. 
Talon Talon - Doskakuje do Kassadina, ucisza go, burstuje i sprawia że pasyw Kassadina jest bezużyteczny 
Fizz Fizz - Potrafi uniknąć jego uciszenia, które jest głowną umiejętnością do robienia obrażeń, może podążąć za Kassadinem za pomocą doskoku, ma do Kassadina dojście co jest ważne.
Do tego wszystkiego dochodzi Zed Zed i KhaZix Kha'Zix ale nie będę się o nich zbytnio rozpisywał gdyż ich mechanika kontrowania Kassadina jest podobna do postaci powyżej.

Informacje

HEALTH 433 (+78) ATTACK DAMAGE 52.3 (+3.9)
HEALTH REGEN. 6.95 (+0.5) ATTACK SPEED 0.638 (+3.7%)
MANA 230 (+45) ARMOR 14 (+3.2)
MANA REGEN. 6.9 (+0.6) MAGIC RES. 30 (+1.25)
RANGE 125 MOV. SPEED 340

 

Ciekawostki 

  • Ikona Q Kassadina Null Sphere Null Sphere wygląda tak samo jak ikona buffa Barona Nashora.
  • Kassadin jest jednym z pięciu bohaterów dubbingowanych przez Adama Harringtona. Pozostali to Shaco ShacoKarthus KarthusRyze Ryze i Mordekaiser Mordekaiser.
  • Zadaniem Kassadina jest chronić Valoran przed pustką, odczuwa wrogość do zwolenników pustki takich jak ChoGath Cho'GathKhaZix Kha'ZixKogMaw Kog'MawMalzahar Malzahar.
  • Według Journal of Justice Kassadin ma zwolenników zwanych "konserwatorami z Valoran" i tak jak Kassadin próbują powtrzymać nadchodzącą inwazję pustki. Są w konflikcie z grupą Malzahar Malzahar, która zwie się "Kult Pustki" i pragnie zesłać na Valoran swoje istoty.
  • Urzędnicy z Zaun spekulują że córka Kassadina została schwyatana przez Malzahara w celu złożenia jej jako ofiary w rytuale. Podobno wciąż jest uwieziąna w otchłani.
  • Kassadin oraz Malzahar toczyli bój w górach poza Instytutem Wojny. Zostali jednak zatrzymani przez kolegium sędziowskie Ligii. Karthus Karthus również był obecny podczas pojedynku z nieznanych powodów. Po zdarzeniu stwierdził że ochraniał "inhibitor" (nie, nie ten znany z pojedynków na mapach w League).

 Spróbuj tego !

Dostałeś postać Ap na topie ? Nie wiesz czy dasz radę ? Bierz Kassadina pod Ad ! Maksuj W, zacznij z crystalline-flaskCrystalline Flask lub long-swordLong Sword. Proponowane itemy to:  the-bloodthirsterThe Bloodthirster, phagePhagethe-black-cleaverThe Black Cleaversunfire-capeSunfire Capewarmogs-armorWarmog's ArmormanamuneManamune.

Zobacz także

Graves, czyli jedno, wielkie BOOM!

Graves
Witam. W tym poradniku chcę wtajemniczyć cię w tajniki grania Gravesem. Łączy on dosyć mocne autoataki ze świetnym burstem!
... czytaj dalej »

Leona

Leona
Mój ulubiony support. Posiada przydatne stuny, w tym jednego global. Jest twarda, a jej zdolności nieraz przeważyły o zwycięstwie
... czytaj dalej »

Karthus

Karthus
Champion z piekła rodem, dla którego nawet śmierć nie jest przeszkodą do zadania obrażeń. Potrafi zadać globalne obrażenia i nie tylko.
... czytaj dalej »
x