Poradnik

Lulu

Świetny buffer i niedoceniany support w League of Legends. Może zmienić przeciwnika w niegroźną wiewiórkę!
Exhaust Exhaust
Flash Flash
Greater Mark of InsightGreater Mark of Insight
Greater Seal of ResilienceGreater Seal of Resilience
Greater Glyph of ShieldingGreater Glyph of Shielding
Greater Quintessence of FortitudeGreater Quintessence of Fortitude
ionian-boots-of-lucidity
shurelyas-reverie
ruby-sightstone
runic-bulwark
mikaels-crucible
abyssal-scepter

Kolejność skilli

Umiejętność 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Glitterlance Glitterlance
Whimsy Whimsy
Help, Pix! Help, Pix!
Wild Growth Wild Growth

Sposób gry

Wstęp

Lulu Lulu to dobry support i buffer dla postaci takich jak Ezreal Ezreal ,Urgot Urgot czy Twitch Twitch ,ale nie tylko. Posiada aż 7 umiejętności i jest bardzo mobilna. Z wielu sytuacji da radę wyjść bez szwanku.

Early game

 Zaczynasz z faerie-charmFaerie Charm ,trzema sight-wardSight Ward i dwoma health-potionHealth Potion.

Granie na linii nie jest zbyt skomplikowane. Pomagasz swojemu Ad Carry ,gdy ten farmi tzn. straszysz wrogiego Carry i utrudniasz mu zabijanie minionów. Pierwszego sight-wardSight Ward stawiasz w krzakach przy rzece. Drugi ward to ward sytuacyjny ,jeśli bardzo pchacie linie postaw sight-wardSight Ward w krzakach bliższych wieży przeciwnika ,a jeśli to wy jesteście pushowani postaw go w krzakach bliżej waszej wieży.
Po każdym opuszczeniu bazy miej przy sobie 5x sight-wardSight Ward. To twoje "must have" na supporcie. Potem warto także postarać o oracles-elixirOracle's Elixir.

Team fight

Twoją rolą podczas team fightów jest trzymanie się z tyłu i wspomaganie swoich carry.  Whimsy Whimsy rzucasz na swojego Ap carry ,da mu to trochę dodatkowego ap i prędkości ruchu. Jeśli ma on tyle ap ,że twój buff mu nie potrzebny rzucasz go na wrogich carry ,żeby wybić ich z rytmu i na chwilę wyeliminować ich z walki. Zaś Help, Pix! Help, Pix! rzucasz na swojego ad carry co da mu nie tylko tarcze ,ale także wspomaga jego ataki. Jeśli nie jest on atakowany rzuć go na tego kto najbardziej potrzebuje twojej tarczy. Glitterlance Glitterlance staraj się trafić uciekających wrogów ,żeby uniemożliwić im ucieczke spowalniając ich. Wild Growth Wild Growth rzucasz na tego kto jest najbardziej otoczony (zazwyczaj jest to inicjator). Podrzucisz w ten sposób najwięcej wrogów i przechylisz szalę zwycięstwa na waszą korzyść. Gdy wygracie team fight i gonicie wroga ,który jest poza twoim zasięgiem rzuć Help, Pix! Help, Pix! na sojusznika ,który biegnie w strone przeciwnika. Następnie odpal Glitterlance Glitterlance ,od twojego sojusznika zostanie wystrzelona lanca która spowolni wroga.

 Jako że Lulu Lulu jest supportem zbędnym elementem będzie opisywanie combo ,ponieważ nie walczy ona z wrogami ,ale wspomaga sojuszników.

Plusy i minusy postaci

+ Posiada aż 7 umiejętności
+ Pozwala dużo kombinować z połączenia wielu umiejętności.
+ Dzięki dobremu łączeniu umiejętności potrafi sama zabić przeciwników mających mało punktów życia
+ Świetny buffer

- Ciężko niszczy się wieże ,ponieważ Pix, Faerie Companion Pix, Faerie Companion nie działa na budynki.
- Manożerna 
- Jedna z wolniejszych postaci w League

 Podsumowanie

Lulu Lulu to dobry chodź nie doceniany support i buffer. Jej umiejętności posiadają: spowolnienie ,przyśpieszenie ,tarcze ,ujawnienie ,podrzucenie ,dodanie Ap ,przemiane w wiewówrkę oraz zwiększenie maksymalnego życia ,także gra nią daje sporo zabawy z łączeniem umiejętności.

Zobacz także

Rammus

Rammus
Pancernik pochodzący z piasków Shurima Desert. Wygląda na kogoś słabego, leczy gdy przyjrzymy mu sie bliżej dostrzeżemy moc drzemiącą w jego skorupie
... czytaj dalej »

Karthus

Karthus
Champion z piekła rodem, dla którego nawet śmierć nie jest przeszkodą do zadania obrażeń. Potrafi zadać globalne obrażenia i nie tylko.
... czytaj dalej »

Kawalerzysta Szatana

Hecarim
Hecarim to postać walcząca w zwarciu o dużej mobilności, specjalizująca się w walce w jungli. Zadaje on bardzo duże obrażenia obszarowe
... czytaj dalej »
x