Poradnik

Malphite

Ta kupa skał, jest w dużym stopniu niszczycielski. Możesz nią iść nawet w Jungle. W tym buildzie dowiecie się jak zrobić z niego OP tanka na linii!
Exhaust Exhaust
Flash Flash
Greater Mark of WardingGreater Mark of Warding
Greater Seal of ResilienceGreater Seal of Resilience
Greater Glyph of PotencyGreater Glyph of Potency
Greater Quintessence of PotencyGreater Quintessence of Potency
mercurys-treads
randuins-omen
skasowany-force-of-nature
frozen-heart
abyssal-scepter
sunfire-cape

Kolejność skilli

Umiejętność 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Seismic Shard Seismic Shard
Brutal Strikes Brutal Strikes
Ground Slam Ground Slam
Unstoppable Force Unstoppable Force

Specjalizacja

def/malphite

Sposób gry

Gra Malphite Malphite jest nie bardzo skomplikowana. Jego rola w teamie jest wyraźnie określona jako Tank i Inicjator. Dzięki runom na początek mamy AP, Armor oraz MRsa. Daje tobie to większą kontrole nad linią z twoim sojusznikiem.

W późniejszych etapach gry ta postać jest wręcz nie do zabicia. Jeśli jesteś już doświadczonym graczem to wiesz, że madreds-bloodrazorMadred's Bloodrazor nie będą aż taką kontrą na ciebie.

TEAM FIGHT + Combo

W tej części rozgrywki Malphite Malphite jest idealną postacią. 

Nie czekasz na idealny moment użycia Unstoppable Force Unstoppable Force , ponieważ znając życie taki nie nadejdzie. Szukasz tylko takiej sytuacji, aby trafić jak najwięcej przeciwników. 

Combo 1 jest dość proste: Brutal Strikes Brutal StrikesGround Slam Ground Slam

Combo 2 używasz np. do team fightów: Brutal Strikes Brutal StrikesUnstoppable Force Unstoppable ForceGround Slam Ground Slam + (dodatkowo) Seismic Shard Seismic Shard

Ta postać wytrzyma duże obrażenia, jednak sam nie wygrasz meczu. Dobrym połączeniem Ulti jest Malphite Malphite oraz Nunu Nunu . Rzucamy Unstoppable Force Unstoppable ForceGround Slam Ground Slam co pozwala Nunu Nunu wykastować ulti. 

KILKA INFORMACII

Nie bój się inicjować walki tą postacią. Dzięki Granite Shield Granite Shield dodaje nam trochę tarczy. Pozwala to przyjąć więcej ciosów niż normalnie. 

Nie myśl, że jesteś OP postacią i zabijesz wszystkich sam. To jest nie możliwe, nie jesteś DPSem, żeby coś takiego robić. To prawdą jest, że on jest OP, ale tylko jak robisz comba. 

Możesz złożyć także, guardian-angelGuardian Angel , zamiast abyssal-scepterAbyssal Scepter wtedy robisz mniejszy DMG, ale jesteś jeszcze silniejszym tankiem. To jest taka opcjonalne rozwiązanie dla mniej doświadczonych graczy. 

Naprawdę nie trzeba składać warmogs-armorWarmog's Armor, ponieważ wtedy jest na ciebie kontrą madreds-bloodrazorMadred's Bloodrazor. Pozatym jest ten item tobie całkowicie zbędny.

Zobacz także

Udyr - Serce Płomienia

Udyr
Niezwykle mobilna postać o bardzo dużych obrażeniach i wytrzymałości stworzona do walki w jungli-Dowiedz się jak zwierzęce duchy pomogą Ci w wygranej.
... czytaj dalej »

Kawalerzysta Szatana

Hecarim
Hecarim to postać walcząca w zwarciu o dużej mobilności, specjalizująca się w walce w jungli. Zadaje on bardzo duże obrażenia obszarowe
... czytaj dalej »

Fizz

Fizz
Fizz sprawia, że nawet najlepsi zaczynają wątpić w siebie. Z łatwością zabija wrogów swoimi potężnymi atakami. Nie bez powodu nazwano go Szachrajem Sztormów.
... czytaj dalej »