Poradnik

Nidalee

Postać nadająca się wszędzie. Może grać na pozycji supporta, solo topa lub mida. Świetna do zabawy oraz na dominiony. Zapraszam do poradnika.
Flash Flash
Dot Dot
Greater Mark of StrengthGreater Mark of Strength
Greater Seal of ResilienceGreater Seal of Resilience
Greater Glyph of ShieldingGreater Glyph of Shielding
Greater Quintessence of SwiftnessGreater Quintessence of Swiftness
ionian-boots-of-lucidity
sunfire-cape
the-black-cleaver
trinity-force
warmogs-armor
guardian-angel

Kolejność skilli

Umiejętność 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Javelin Toss Javelin Toss
Bushwhack Bushwhack
Primal Surge Primal Surge
Aspect of the Cougar Aspect of the Cougar

Specjalizacja

_standart/offtank

Sposób gry

Wstęp

Nidalee Nidalee to świetna postać do zabawy z kolegami na Crystal Scar, Provind Groounds, The Twisted Treeline oraz Summoner's Rift. Nadaje się wszędzie. Może iść na top, mid lub supportować. W tym poradniku przedstawie ją jako bestię na solo topie. Posiada pułapki, które trwają 4 minuty. Można stawiać je do woli, co zdecydowanie utrudni ganki na Ciebie. Ma też niezły harras z dzidy i sustain dzięki leczeniu.

Early game

Sezon trzeci daje spore możliwości jeśli chodzi o przedmioty początkowe. Niżej przedstawie popularne przedmioty startowe:
1- boots-of-speedBoots of Speed + 3x health-potionHealth Potion. Najbardziej standardowe i popularne połączenie. Prędkość ruchu oraz potiony możesz kupować na wrogów, przed którymi warto odbiec i trzymać dystans np. Garen Garen lub ChoGath Cho'Gath.
2- crystalline-flaskCrystalline Flask + 3x health-potionHealth Potion. Coraz bardziej popularne połączenie. Nidalee dostaje prędkość ruchu po wejściu w krzaki, dlatego buty są czesto zbędne. Ten zestaw daje niesamowity sustain na linii, dzięki któremu wyleczysz każdy harras przeciwnika.
3- cloth-armorCloth Armor i 5xhealth-potionHealth Potion. Przeciw postaci skupiającej się na obrażeniach od ataku jest to dobry wybór. Masz sustain dzięki potionom i pancerz dający Ci twardość.

Jeszcze przed pojawieniem się minionów postaraj się rozstawić 1-2 pułapki, żeby ujawnić przeciwników zamierzających zepsuć wam jungle.
Early to głownie farma. Nidalee Nidalee w postaci człowieka może trzymać wroga na dystans. W przerwach między last hitowaniem atakuj lekko wroga z auto ataków.
Umiejętności używaj rozważnie, ponieważ łatwo można wypłukać się z many. Pamiętaj też o stawianiu pułapek w krzakach. Po 6 poziomie i pierwszym powrocie do bazy rozważ zakup phagePhage i/lub sheenSheen. Jeśli masz problemy z maną, możesz od razu kupić tear-of-the-goddessTear of the Goddess lub chalice-of-harmonyChalice of Harmony. Najlepsze w Nidalee Nidalee jest to, że nie musisz wydawać złota na wardy, ponieważ masz go w skillu, a trwa on 4 minuty.

Harrasuj przeciwnika z auto ataków, a gdy masz pozycję i wiesz że trafisz rzuć dzidę. Nidalee Nidalee jest świetnym bohaterem do wykańczania celów mających mało życia. Gdy przeciwnik ma 1/4 życia spróbuj go zabić. Pierwsze doskocz, zamachnij się, a następnie uderz z włączonym Q. Jeśli nic ci nie przeszkadza możesz dorzucić też dzidę, postawić pod wrogiem pułapkę i ewentualnie IgniteIgnite. A dokładniej W+E+Q(Puma)+Q+W(Człowiek).

Team fight

Przed samym team fightem staraj się tylko i wyłącznie spamować z dzidy, aby bardzo mocno osłabić przeciwników.
W samym team fighcie masz dość trudną i nietypową rolę. Nie możesz bić się w samym środku walki drużynowej, bo tam Nidalee Nidalee traci potencjał. Staraj się biegać wokół i wciąż spamować dzidą. W pewnym momenci, gdy wrogi ad carry będzie bez pozycji lub trochę się wysunie atakuj. W postaci pumy W+E+Q+ignite(dla obniżenia leczenia) i powineneś osłabić go na tyle (lub nawet zabić), by reszta drużyny dokończyła dzieła. Jak już wspomniałem wcześniej, Nidalee nadaje się do wykańczania odosobnionych lub osłabionych celów. Team fighty to jednak słabsza strona tej postaci.

Kontry

Pantheon Pantheon - Dyskusyjna, lecz dobra kontra na Nidalee. Stun uniemożliwi jej ucieczkę, co będzie kluczowym elementem. Przed 6 poziomiem może ją dowoli harrasować a Nidalee nie będzie miała jak odpowiedzieć.
Irelia Irelia - Również dyskucyjna kontra. Irelia to jeden z lepszych solo toperów. Przed 6 poziomem wygra Irelia, potem już będą do siebie po części neutralni. Irelia posiada jednak dobre powtrzymanie Nidalee od ucieczki co jest niesamowicie przydatne.

Garen Garen - Jeśli grasz drafta/rankeda i trafi ci się Garen, spokojnie bierz Nidalee jednak buduj ją trochę bardziej pod AD. W przerwie między last hitami po prostu go auto atakuj. Jeśli włączy on swoje Q i będzie chciał dobiec auto atakujesz ,(żeby phrage zadziałał) odwracasz się i uciekasz w postaci pumy. Jeśli dobiegnie do ciebie i uciszy cię, będziesz miał cieżko.

Darius Darius - Gra przeciw niemu wygląda jak gra przeciw Garenowi. Budujesz się bardziej pod AD i harrasujesz go z auto ataków. Ważne żeby być poza zasięgiem jego przyciągnięcia.

Buildy

Nidalee można budować na wiele różnych sposobów. Przedstawie pare z nich.

Proponowane itemy pod AP grając na midzie: ionian-boots-of-lucidity seraphs-embrace rabadons-deathcap rylais-crystal-scepter liandrys-torment abyssal-scepter zhonyas-hourglass guardian-angel
Proponowane itemy grając jako support: ionian-boots-of-lucidity shurelyas-reverie ruby-sightstone mikaels-crucible runic-bulwark trinity-force randuins-omen sunfire-cape
Proponowane itemy dodatkowe do głównego buildu na topa: iceborn-gauntlet abyssal-scepter rylais-crystal-scepter guardian-angel randuins-omen liandrys-torment

Podsumowanie

Nidalee Nidalee to postać świetna do zabawy na troszkę słabsze poziomy gry. Jedna z lepszych postaci na Crystal Scar i The Twisted Treeline. Jest niesamowicie moblina. Na prawdę ciężko ją dogonić bez jakiegokolwiek Hard CC. Świetnie burstuje oraz ma niesamowity poke. Już sam team fight nie jest jej mocną stroną, ale żeby wyeliminować jeden lub dwa cele wystarczy. Jest strasznie przyjemna w grze. Jest wszechstronna. Sprawdza się praktycznie wszędzie. Zagraj, a na pewno ją pokochasz.

Zobacz także

Riven

Riven
melee champion w grze League of Legends będący istną obszarową maszyną zniszczenia. Jest świetna w zadawaniu dużych obrażeń w krótkim czasie.
... czytaj dalej »

Skarner

Skarner
Poradnik do championa Skarner z gry League of Legends. Twardy Skorpion, który może złapać przeciwnika i przeciągnąć go po ziemi robiąc z nim co chce.
... czytaj dalej »

Brand

Brand
Gorąca postać! 3 umiejętności AoE, stun i podpalenie w pasywie! Chcesz dowiedzieć się jak zdobyć kolosalną przewagę na mid lane? Zapraszam do lektury.
... czytaj dalej »