Poradnik

Nocturne

Książę koszmaru - idealny na dżungle, może niespodziewanie wejść na linię wroga i zamienić jego grę w koszmar.
Flash Flash
Smite Smite
Greater Mark of StrengthGreater Mark of Strength
Greater Seal of ResilienceGreater Seal of Resilience
Greater Glyph of WardingGreater Glyph of Warding
Greater Quintessence of StrengthGreater Quintessence of Strength
berserkers-greaves
frozen-mallet
ravenous-hydra
the-bloodthirster
randuins-omen
the-black-cleaver

Kolejność skilli

Umiejętność 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Duskbringer Duskbringer
Shroud of Darkness Shroud of Darkness
Unspeakable Horror Unspeakable Horror
Paranoia Paranoia

Specjalizacja

ofe/ad

Sposób gry

Podstawowe zasady

    Jeżeli jesteś na linii Nocturnem graj początkowo passywnie do czasu, gdy kupisz giants-beltGiant's Belt, podczas gry na jungli pamiętaj o znakomitym ultimate, którym jest Paranoia Paranoia. Wiele osób nie potrafi z niego korzystać prawidłowo, więc krótko opiszę jego sposób działania.

Podczas pierwszego wciśnięcia skill zasłania sojuszników przed wrogami i mamy 4 sekundy na ponowne użycie, aby dopiero nakierować myszką na wroga i zadać obrażenia. Paranoja przydaję się również podczas ucieczki (podczas pierwszego wciśnięcia przez 4 sekundy wróg nas nie widzi), jednak jest to bardziej agresywny czar.

Wstęp

 Nocturne Nocturne to jeden z najlepszych dżunglerów w grze. Potrafi bardzo dobrze gankować i niesamowicie pomaga drużynie. Z reguły powinien chodzić na dżunglę, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby poszedł na solo top. Charakteryzuję się swoim ultimate Paranoia Paranoia, który przenosi wrogów do koszmarnego snu ukrywając jednocześnie sojuszników na sporym fragmencie mapy. Posiada obszarowy passyw Umbra Blades Umbra Blades, która pozwala na rewelacyjne farmienie w późniejszym etapie gry.

Jungle

Zacznij od hunters-macheteHunter's Machete i 3x health-potionHealth Potion i złóż to potem w wriggles-lanternWriggle's Lantern

Kolejność powinna być następująca.

1. Wilki / Blue
2. Blue / Wilki
3. Duchy
4. Red
5. Golemy

Nie skupiaj się tylko na dżungli. Gankuj, gankuj i jeszcze raz gankuj w miare potrzeb. Dzięki temu, że przeciwnik nie wie, gdzie się znajdujesz musi grać ostrożniej. 
Jeżeli miniony są przepchnięte na twoją korzyść (czyli powinny być przy twojej wieży, aby przeciwnik miał dalszą drogę ucieczki) i masz już Paranoia Paranoia to zacznij od tego właśnie skilla, a następnie za pomocą Unspeakable Horror Unspeakable Horror przeraź przeciwnika. Wraz z sojusznikiem macie ogromne szanse na udany gank.

Zaraz po hunters-macheteHunter's Machete kup Boots of SpeedHealth Potion.

Team Fight

Podczas drużynowych starć pamiętaj o podstawowych combo, które są poniżej. Twoją rolą jest z początku harasowanie, które przed starciem zmiększy nieco przeciwników.
Głównymi spellami, którymi powinieneś spamować to Duskbringer Duskbringer oraz Unspeakable Horror Unspeakable Horror. Jeżeli masz postacie takie jak Alistar Alistar Annie Annie Darius Darius Rammus Rammus itp. wtedy używaj z refleksem Shroud of Darkness Shroud of Darkness, ponieważ zablokuję te odrzucenia, haras, ulti dariusa itp.

Combo

Duskbringer Shroud of Darkness Unspeakable Horror
Q + W + E

Zadajesz większe obrażenia, a przeciwnik jest bezbronny - przydaję się podczas walki z lepszym przeciwnikiem, jednak musimy posiadać w miarę podobny build do tego powyżej (późniejsza faza gry).

Paranoia Unspeakable Horror Duskbringer Shroud of Darkness 
R + E + Q + W

Jedno z najważniejszych combo w grze Nocturnem. Przydaję się podczas ganków z zaskoczenia - można w ten sposób wbić w przeciwnika z poza zasięgu warda.

Umbra Blades Duskbringer 
Passywka / Q /  ravenous-hydra Ravenous Hydra
(Zależy od cooldownu)

Idealne Combo na jungle, oraz farmę na "lajnie". W późniejszym etapie gry przydaję się do błyskawicznego naładowania the-bloodthirster The Bloodthirster.

Podsumowanie

Nocturne Nocturne to niesamowity champion zarówno w dżungli i linii. Dosyć trudny w opanowaniu, jednak po wyuczeniu się wszystkich combo wchodzisz jak nóż w masło :)

Zobacz także

Xin Xhao

Xin Zhao
Wytrzymały i szybki wojownik. Potrafi szarżować, podrzucać, rozpraszać, spowalniać, leczyć. Z odpowiednim skinem możesz walczyć jako polska Husaria!
... czytaj dalej »

Fizz

Fizz
Fizz sprawia, że nawet najlepsi zaczynają wątpić w siebie. Z łatwością zabija wrogów swoimi potężnymi atakami. Nie bez powodu nazwano go Szachrajem Sztormów.
... czytaj dalej »

Poradnik

Shen
Postać zdolna zmienić oblicze Lane Phase'u jak i walk drużynowych. Możesz być wszędzie i nigdzie, wciąż robić mnóstwo dla swojej drużyny. Przedstawiam Ci Shena - oko zmierzchu. 
... czytaj dalej »
x