Poradnik

Orianna

Świetna postać. Posiada umiejętności przydatne w drużynie, strasznie duży zasięg. Zabija nawet z poza obszaru walki drużynowej.
Flash Flash
Dot Dot
Greater Mark of InsightGreater Mark of Insight
Greater Seal of ForceGreater Seal of Force
Greater Glyph of ShieldingGreater Glyph of Shielding
Greater Quintessence of PotencyGreater Quintessence of Potency
sorcerers-shoes
athenes-unholy-grail
liandrys-torment
rabadons-deathcap
abyssal-scepter
zhonyas-hourglass

Kolejność skilli

Umiejętność 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Command: Attack Command: Attack
Command: Dissonance Command: Dissonance
Command: Protect Command: Protect
Command: Shockwave Command: Shockwave

Sposób gry

Wstęp

Orianna posiada niesamowity zasięg, umiejętności działające obszarowo, potężną tarczę, spore spowolnienie, małe cooldowny i to co mi się podoba najbardziej - wzmocniony auto atak i brak dobrej kontry na tego bohatera.

 

Early game

W początkowej fazie gry last hituj na spokojnie. Jest to strasznie łatwe, ma szybką animację ataku i pasyw wzmacnający auto atak. Co jakiś czas harrasuj wroga połączeniem Command: Attack Command: AttackCommand: Dissonance Command: Dissonance. Nie używaj go zbyt dużo, ponieważ Orianna Orianna na początku jest trochę manożerna. Jednak po zdobyciu chalice-of-harmonyChalice of Harmony postać ta nie wymanuje się nigdy, dlatego nie potrzebne ci nawet blue (chodź skrócenie cooldwonów zawsze się przyda). Po zdobyciu go harrasuj wroga bez przerwy swoim podstawowym combo (Q+W).  Gdy zbijesz przeciwnikowi dostateczną ilość życia spróbuj go zabić za pomocą Command: Attack Command: AttackCommand: Dissonance Command: DissonanceCommand: Shockwave Command: Shockwave dokładając gdzieś Command: Protect Command: Protect, które ma małe obrażenia ale jednak je zadaje.
Jeśli nie używasz kuli do sprawdzania krzaków kup sight-wardSight Ward.

 

 

Team fighty

Przed team fightem czyli takimi "podchodami" staraj się poke'ować przeciwników ze swojego Command: Attack Command: AttackCommand: Dissonance Command: Dissonance, gdy już zbijecie im dostateczną ilość zdrowia niech ktoś zainicjuje (jak chcesz możesz to być ty). W team fightach staraj się trafić z Command: Attack Command: AttackCommand: Dissonance Command: Dissonance jak najwięcej bohaterów w drużynie przeciwnej. Gdy cooldown na wszyskto minie zrób to co przedtem i dołóż Command: Shockwave Command: Shockwave. Zabije to wrogiego Ad Carry natychmiastowo. Twoje Command: Protect Command: Protect zadaje małe obrażenia, ale daje potężną tarczę, którą możesz rzucić na swojego Ad Carry lub kogo kolwiek kto jej potrzebuje. Ta umiejętność ma największy zasięg wśród jej czarów, dlatego nie powinieneś mieć z nią problemu.
Jednak, gdy dużo wrogów rzuci się na ciebie skorzystaj z kombinacji Command: Protect Command: ProtectCommand: Shockwave Command: Shockwave. Ulti zadziała wtedy wokół ciebie.


Balansowanie kulą

    W early możesz używać kuli na trzy różne sposoby:
- Gdy pushujesz trzymać ją w krzaku, aby ujawnić zbliżających się wrogów.
- Gdy próbujesz out farmić przeciwnika trzymaj kulę jak najdalej w przodzie, aby straszyć przeciwnika.
- Gdy to ty jesteś harrasowany trzymać ją przy sobie, gdyż daje dodatkowy pancerz i resisty.
    W dwóch pierwszych przypadkach staraj się nie stracić dystansu, ponieważ będziesz musiał rzucić ją ponownie tracąc manę i pozwalając przeciwnikowi na chwilę odpoczynku.

   W late game też ma parę zastosowań.
- Robiąc dragona lub barona staraj się na początku nie używać kuli, żeby zadawała obrażenia baronowi, ale puścić ją gdzieś daleko w krzaki aby was osłaniała. Możesz rzucić ją za plecy barona, żeby zapobiec ukradnięciu lub w krzakach na rzece, aby zapobiec szybkiej inicjacji.
- Szybkie czyszczenia dużych fal minionów.
- AoE przyspieszenie/spowolnienie.


Kontry

Orianna to postać, która nie ma mocnej kontry, dlatego jest to postać doskonała na first picka na rankedzie. Niżej opiszę z jakimi postaciami powineneś dać radę, a jakich unikać.

Karthus Karthus -  Postać, którą powineneś pokonać w early. Twoje umiejętności mają większy zasięg od jego, dlatego graj na niego harrasem. Złóż athenes-unholy-grailAthene's Unholy Grail, żeby się nie wymanować.
Annie Annie - Tak jak wyżej. Wystarczy trzymać ją na dystans, żeby nie mogła cię dosięgnąć i zburstować.
Diana Diana - Jedyna postać zdolna napsuć krwi. Staraj się budować zdrowie i resisty np. abyssal-scepterAbyssal Scepter czy rylais-crystal-scepterRylai's Crystal Scepter
LeBlanc LeBlanc - LB to postać nie przydatna w walkach drużynowych jednak na początku będziesz miał ciężko. Buduj tak jak wyżej zdrowie i resisty, żeby przetrwać jej combo.
Veigar Veigar - Postać, która po 6 poziomie może cię od razu zabić. Staraj się nie zostać złapanym w jego stuna. Gdy jest on po 6 poziomie i ma manę, a ty połowę życia nie podchodź do niego bo jest w stanie z miejsca cię zabić. W końcowej fazie gry trzymaj się od niego z daleka.

 

Przedmioty

Przedmioty, które są ważne na Oriannie i które można składać sytuacyjnie
 rabadons-deathcapRabadon's Deathcap - Obowiązkowy wybór na każdym Ap Carry. Dodaję dużo Ap co idzie w parze z obrazeniami
 abyssal-scepterAbyssal Scepter - Troche Ap, trochę survi. Item przydatny w drużynie
 athenes-unholy-grailAthene's Unholy Grail - Przedmiot dzięki któremu nigdy się nie wymanujesz,a jako że Orianna Orianna to bohater do spamowania ten item bardzo się przyda.
rylais-crystal-scepterRylai's Crystal Scepter -  Przedmiot, który można budować wcześnie. Jest to item sytuacyjny. Buduj go na postacie jakie wymieniłem wcześniej i na bohaterów którzy korzystają z combo
guardian-angelGuardian Angel -  Przedmiot, którego nie musisz budować. Lepszym jego odpowiednikiem jest zhonyas-hourglassZhonya's Hourglass, jeśli jednak jesteś strasznie focusowany możesz kupić obydwa te przedmioty chodź nie polecam takiego rozwiązania.
zhonyas-hourglassZhonya's Hourglass - Użyciem możesz uniknąć wielu czarów, skillshotów, przerwać komuś combo. Daje też spory armor i Ap.
haunting-guiseHaunting Guise - Przydaję się strasznie, zwłaszcza jej rozwinięcie. Daje Hp, przebicie odporności oraz DoT (obrażenia w czasie).
hextech-revolverHextech Revolver - Wielu ludzi kupuje ten przedmiot w early game. Jednak po lekkiej zmianie jego atrybutów umiejętności obszarowe uleczają małą ilość życia. Jeśli bardzo chcesz możesz go kupić, ale w końcowej fazie gry zmień go na coś innego.

Zobacz także

Poradnik

Lee Sin
Ślepiec w dżungli. Oaza spokoju. Czyżby na pewno? Odrzuca, chroni, teleportuje się, spowalnia i nie tylko. To prawdziwy Chuck Norris LoLa!
... czytaj dalej »

Zac - Tak, ćwiczę na siłowni.

Zac

Zac

Jungler zadający obrażenia obszarowe o dużej mobilności, który z łatwością może zdezorganizować drużynę przeciwną - oto Zac, twa tajna broń Yolo Que.
... czytaj dalej »

Lissandra

Lissandra
Lissandra to jedna z trzech postaci, walczących o tron Freljordu. Przez wielu niedoceniana, posiada fantastyczne cc oraz bardzo dobry ultimate.
... czytaj dalej »