Poradnik

Rammus

Pancernik pochodzący z piasków Shurima Desert. Wygląda na kogoś słabego, leczy gdy przyjrzymy mu sie bliżej dostrzeżemy moc drzemiącą w jego skorupie
Flash Flash
Smite Smite
Greater Mark of AlacrityGreater Mark of Alacrity
Greater Seal of ResilienceGreater Seal of Resilience
Greater Glyph of WardingGreater Glyph of Warding
Greater Quintessence of SwiftnessGreater Quintessence of Swiftness
sunfire-cape
boots-of-mobility
spirit-of-the-ancient-golem
runic-bulwark
guardian-angel
randuins-omen

Kolejność skilli

Umiejętność 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Powerball Powerball
Defensive Ball Curl Defensive Ball Curl
Puncturing Taunt Puncturing Taunt
Tremors Tremors

Specjalizacja

_standart/APjungle

Sposób gry

Rammus Rammus, zwykły pustelnik z Shurima Desert? Otóż nie! Jest on wyjątkowy. Jako jedyny nabył ludzką inteligencję i unikalne zdolności, które dominują podczas team fight'ów. Jest szybki, twardy i nie straszne dla niego pole bitwy.

Jungle

1. Wilki
2. Blue (SmiteSmite)
3. Duchy
4. Wilki
5. Red (SmiteSmite)
6. Golemy

Gre Rammus Rammusem na jungle zaczynaj od 5x health-potionHealth Potion oraz hunters-macheteHunter's Machete wraz ze skillem Defensive Ball Curl Defensive Ball Curl, który podnosi nasz armor oraz magic resist. Jak wiadomo Rammus Rammus swoją siłę czerpie z armor'u (Spiked Shell Spiked Shell )

W early game staramy się uzyskać jak najwiecej CS będąc w jungle. Pierwszy gank zazwyczaj należy wykonać na lvl.3, ze względu na posiadanego Taunt'a( Puncturing Taunt Puncturing Taunt).
Już w Early Game Rammus Rammus jest niesamowicie silną postacią. Posiada skill Defensive Ball Curl Defensive Ball Curl, który na najwyższym poziomie daje mu aż 120 Armor'u oraz MR, przy czym odbija obrażenia ! Jest to typowy TANK, a przy tym maszyna do zabijania.

Team Fight

Rammus Rammus jako TANK ma jedną z trudniejszych roli w grze. Twoje zadanie polega na tym, żeby jak najszybciej znależć się w samym środku wrogiej drużyny. Pozwala mu na to połaczenie boots-of-mobilityBoots of MobilityPowerball Powerball, dzieki któremu uzyskuje nawet do 1000 MS! Gdy Twój pancernik znajdzie się już w otoczeniu 5 wrogów, użyj kombinacji Defensive Ball Curl Defensive Ball CurlPuncturing Taunt Puncturing Taunt +Tremors Tremors na AD/AP carry. Przy dużej ilości pancerza Rammus Rammus potrafi zadać nieziemskie obrażenia i usunąć z pola bitwy postacie typu CARRY.

Combo

Jest jedno podstawowe Combo u Rammus Rammusa:
Aby dostać sie do wroga użyj Powerball Powerball, następnie po trafieniu wykonaj kombinację Defensive Ball Curl Defensive Ball CurlPuncturing Taunt Puncturing Taunt na wroga. Gdy posiadasz 6 poziom dorzuć do tego Tremors Tremors. Gratuluje, własnie zdobyłeś kill'a! :)

Podsumowanie 

Rammus Rammus, nasz mały pancernik...to prawda, że siła nie kryje się w wielkości bohatera, a w jego sercu i zaangażowaniu. Ta mała bestia jest zdolna zabić nawet najsilniejszych. Jest niesamowicie twarda, a a to przelicza się na dosyć duże obrażenia. Polecam tego championa dla osob które lubią być pierwsze w team fight'cie oraz siać zgroze wśród przeciwników.

Zobacz także

Poradnik

Lux

Lux

Postać potrafiąca zabić nawet dwa miękkie cele w parę sekund. Zapraszam do lektury.
... czytaj dalej »

Graves, czyli jedno, wielkie BOOM!

Graves
Witam. W tym poradniku chcę wtajemniczyć cię w tajniki grania Gravesem. Łączy on dosyć mocne autoataki ze świetnym burstem!
... czytaj dalej »

Volibear

Volibear
Ten poradnik do niedźwiedzia zwanego Volibear pozwoli Ci bez problemu utrzymać solo top, a następnie stać się maszyną do zabijania wrogów. Chcesz zobaczyć więcej?
... czytaj dalej »