Poradnik

Talon

Poradnik do postaci Talon z gry League of Legends. Skrytobójca o dużej sile ataku z efektami bleed, silence, slow, stealth czy doskok bardzo zabójczy
Flash Flash
Dot Dot
Greater Mark of DesolationGreater Mark of Desolation
Greater Seal of ResilienceGreater Seal of Resilience
Greater Glyph of FocusGreater Glyph of Focus
Greater Quintessence of DesolationGreater Quintessence of Desolation
boots-of-swiftness
trinity-force
infinity-edge
the-bloodthirster
youmuus-ghostblade
banshees-veil

Kolejność skilli

Umiejętność 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Noxian Diplomacy Noxian Diplomacy
Rake Rake
Cutthroat Cutthroat
Shadow Assault Shadow Assault

Specjalizacja

ofe/ad

Sposób gry

Early Game

Esencją dobrej gry Talon Talonem jest wyczucie kiedy się włączyć do walki, a kiedy się wycofać. Według mnie, najlepszą rolą dla niego jest ‘roamer’.

Roaming – rola, polegająca na przebywaniu przez większość czasu w ukryciu i gank’owaniu. Aby nie odbiegać od reszty w creep kill’ach bijesz słabsze moby w dżungli. Rola roamera tym się różni od junglera, że roamer zostaje zwykle na linii do 6 poziomu, a potem skupia się głównie na gankowaniu. Jungler skupia się na biciu potworów w dżungli, aby nie odstawać od reszty przy okazji gankując.

Dobrze wykonując swoją robotę zyskasz zarówno Ty jak i Twoja drużyna więcej niż jakbyś pozostał dłużej na linii. Już sam fakt, że przeciwnicy nie wiedzą gdzie jesteś daje pewne profity. Przeciwnicy muszą żyć w strachu niespodziewanego ganku lub wydać pieniądze na wardy, żeby poczuć się pewniej.

Mid/Late Game

Talon Talonem nigdy nie powinieneś inicjować walki. Najlepiej albo przyczaj się w krzakach albo trzymaj z tyłu. Użyj Shadow Assault Shadow Assault tak, aby przeciwnicy tego nie widzieli. Podbiegnij do nich i użyj Cutthroat Cutthroat, aby się pojawić za wrogiem. Staraj się tak ułożyć, aby wszystkie miecze Rake Rake przeleciały przez jak największą liczbę osób. Następnie auto-attack’uj. Kiedy będą osłabieni lub uciekać spowolnij i dobij z Noxian Diplomacy Noxian Diplomacy+Rake Rake.

Podczas dużych teamfightów walcz podobnie tylko użyj Shadow Assault Shadow Assault dopiero w środku walki. Zwykle będziesz focus’owany jako jeden z pierwszych, dlatego stealth może pomóc Ci przetrwać dłużej lub nawet wycofać się.

Dodatkowe info


Zaproponowałem Ci agresywny styl gry. Jeżeli w early wolisz grać spokojniej i małymi kroczkami zdobywać przewagę to weź Quint of Fortitude, aby zwiększyć liczbę punktów życia oraz ExhaustExhaust zamiast IgniteIgnite.

Zobacz także

LeBlanc

LeBlanc
Bohater magiczny bardzo zwinny, o niesamowicie potężnej sile ataku. Chcesz się dowiedzieć jak grając LeBlanc ubić wroga w mniej niż 2 sek?
... czytaj dalej »

Poradnik

Orianna
Świetna postać. Posiada umiejętności przydatne w drużynie, strasznie duży zasięg. Zabija nawet z poza obszaru walki drużynowej.
... czytaj dalej »

Kennen

Kennen
Kennen to potężny AP Carry. Posiada niesamowite CC, AoE oraz korzysta z energii zamiast many. Dodatkowo jest bardzo mobilny i ma strój ninja.
... czytaj dalej »