Poradnik

Tryndamere

Zacznij niekończącą się zabawę z zabijaniem przeciwników dzięki Tryndamere -Królu Barbarzyńców. Zajrzyj do poradnika Tryndamere w League of Legends!
Flash Flash
Smite Smite
Greater Mark of StrengthGreater Mark of Strength
Greater Seal of FortitudeGreater Seal of Fortitude
Greater Glyph of WardingGreater Glyph of Warding
Greater Quintessence of Sugar RushGreater Quintessence of Sugar Rush

Kolejność skilli

Umiejętność 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Bloodlust Bloodlust
Mocking Shout Mocking Shout
Spinning Slash Spinning Slash
Undying Rage Undying Rage

Specjalizacja

_standart/ad-2109

Sposób gry

Nudzą cie postaci na których jedyną zaletą są jedynie umiejętności ? Chciałbyś polegać na samym sobie? Tryndamere to postać dla ciebie. Czytaj dalej aby dowiedzieć się jak nim rządzić i dzielić !

Early Game 

Kupuj  Hunter's Machete   Health Potion i  Warding Totem. ( w 10 minucie zamień na  Sweeping Lens  będzie przydatny przy robieniu smoka/barona )
Lecimy do jungli zacznij od Blue , dlaczego ? Ponieważ da ci ono cooldowny a najważniejszym buffem
jest dla Ciebie Red. Wzmocni on Twoje autoataki. Dlatego warto zachować go jak najdłużej .

Jungle robimy w następującej kolejności :

Blue-> Wilki -> Red , po tej ilości zabitych potworów powinniśmy mieć 3 level , na którym dobrze byłoby
zacząć spierwsze ganki. ( Pamiętaj że gra w jungli to przede wszystkim pomoc drużynie a nie farmienie jak największej ilosci minionków .)Po pierwszych gankach wróć do jungli i dokończ pozostałe kampy. Za każde użycie umiejętności Spinning Slash Spinning Slash lub auto ataku otrzymasz szanse na obrażenia krytyczne które pozwolą ci o wiele szybciej czyścić jungle. Nie używaj Bloodlust Bloodlust wchodząc w teamfight ( chyba ze masz full build ) pozbawia cię to szansy na obrażenia krytyczne. Podczas ucieczki, po teamfighcie to idealna opcja ( stakujesz furie na jungli/bohaterach ) i się leczysz. Furia to najcenniejsza rzecz w Tryndamere Tryndamere używaj jej jako wzmocnienia i zużywaj tylko w sytuacjach kryzysowych jako dopełnienie do leczenia.

Team Fight
Team fight to twój żywioł, z pomocą Spinning Slash Spinning Slash wbij się w sam środek i wykończ przeciwnego Ad- carry. Nie bój sie że zginiesz dzięki dużym obrażeniom szybko sie wyleczysz , a w sytuacji kryzysowej możesz użyć Bloodlust Bloodlust  lub Undying Rage Undying Rage . Po wbiciu się w środek teamfightu nie zapomnij użyć Mocking Shout Mocking Shout  spowolni on przeciwników a jeśli nie będą uciekać osłabi ich obrażanie na tobie dosyć znacząco.

Combo i Tricki


Nie posiadasz jakiś skomplikowanych comb , dzięki temu że twój dmg opiera się na auto atakach.
Po prostu użyj Spinning Slash Spinning Slash  by dotrzeć do celu , następnie Mocking Shout Mocking Shout  by go spowolnić /osłabić.
Jeśli przeciwnik będzie za silny po prostu się wycofaj . W systuacjii gdy masz otryzmać śmiertelne obrażenia użyj Undying Rage Undying Rage  a po oddaleniu się / wygaśnięciu super umiejętności użyj Bloodlust Bloodlust  . Dzięki nastakowanemu krytowi i maksowaniu tej umiejętności wyleczysz się o 200-300 zdrowia co pozwoli ci przeżyć.

Możesz pozwolić sobie na więcej od momentu posiadania Undying Rage Undying Rage  śmiało tower dive nie będzie żadnym problemem . Grając na postaci AD śmiało wbijaj na polu walki nie znajdziesz sobie równych !
Z postaciami AP może być problem ponieważ dobrze użyty stun i wasz ultimate może nie zadziałać więc staracjcie się ich obijać a kiedy będą mieli połowę hp atakujcie wspomagając się Undying Rage Undying Rage .

Dodatkowe przedmioty, Tłumaczenie Umiejętności

Przedmioty podane w buildzie są idealnie dobrane tak by zadać jak największe obrażenia i nie zaleca sie ich zmiany . Jeżeli czujesz że na tym buildzie gra ci sie nie wygodnie proponuje zmianę  Phantom Dancer lub  Statikk Shiv na iteam bardziej defensywny jak  Banshee's Veil  czy  Randuin's Omen .


Wytłumaczę jeszcze dlaczego maksujemy Bloodlust Bloodlust  a nie chociażby Spinning Slash Spinning Slash .
Dlaczego ? Obie te umiejętności maja przelicznik AP. Co oznacza że maksując którąkolwiek z nich 
przyrost korzyści jest niewielki . Jednak ! Q czyli Bloodlust Bloodlust  skaluje się z pasywem i większa ilosc wbitego kryta pozwala na przywrócenie dużej ilości hp co często ratuje tyłek przed np.Dot Ignitem .


Podsumowując

Tryndamere Tryndamere to świetna postać na jungle i solo top. Pozwalająca wyciągnąć maksimum obrażeń 
z duża mobilnością i byciem praktycznie niemożliwym do zabicia . Po przećwiczeniu gry nim stajesz się odpowiedzią na dowolny pick na jungle/topa ze strony przeciwników. Co najlepsze w aktualnej mecie kontrujesz jedno z najlepszych junglerów czyli Master Yi Master Yi 

Dzięki pasywowi  Feral Flare zadajemy dodatkowy dmg za każdy stak , a ponieważ nasza postać
się na tym opiera jest to genialne połączenie.

Zobacz także

Sejuani - Furia Zimy

Sejuani
Sejuani to mobilny jungler o bardzo dużej skuteczności gankowania i umiejętnościach potrafiących zmienić losy gry. Jungler, którym zdobyłem Platynę. Poznajcie Sejuani - Prawdziwą król...
... czytaj dalej »

Talon

Talon
Poradnik do postaci Talon z gry League of Legends. Skrytobójca o dużej sile ataku z efektami bleed, silence, slow, stealth czy doskok bardzo zabójczy
... czytaj dalej »

Solo top

Irelia
Irelia w League of Legends to postać wszechstronna. Chcesz wiedzieć jak z łatwością utrzymać solo top czy jak walczyć w teamfightach? Zapraszam do czytania
... czytaj dalej »