Poradnik

Varus

Varus to postać AD Carry, która na linii potrafi skutecznie napsuć krwi przeciwnikom dzięki sporemu zasięgowi i solidnym umiejętnościom Kontroli Tłumu
Flash Flash
Dot Dot
Greater Mark of DesolationGreater Mark of Desolation
Greater Seal of ResilienceGreater Seal of Resilience
Greater Glyph of ShieldingGreater Glyph of Shielding
Greater Quintessence of StrengthGreater Quintessence of Strength
berserkers-greaves
the-bloodthirster
infinity-edge
runaans-hurricane
guardian-angel
last-whisper

Kolejność skilli

Umiejętność 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Piercing Arrow Piercing Arrow
Blighted Quiver Blighted Quiver
Hail of Arrows Hail of Arrows
Chain of Corruption Chain of Corruption

Specjalizacja

ofe/ad_ranged

Sposób gry

Varus Varus to świetny AD Carry, w szczególności przeciwko postaciom używających leczenia dzięki AoE z efektem zmniejszającym leczenie Hail of Arrows Hail of Arrows. Ponad to jego Piercing Arrow Piercing Arrow pozwala porządnie nękać wrogów stojąc w bezpiecznej odległości.


Poradnik wideo ekipy OP GamersBuild

Naszą grę zaczynamy od zakupienia boots-of-speedBoots of Speed oraz 3xhealth-potionHealth Potion. Po pierwszym powrocie do bazy możemy pokusić się o zakup dorans-bladeDoran's Blade, berserkers-greavesBerserker's Greaves oraz kilku health-potionHealth Potion. Następnie jak najszybciej postarajmy się uzbierać pieniądze na b-f-swordB. F. Sword, po czym ulepszyć go do the-bloodthirsterThe Bloodthirster. Pamiętajcie, że szybkie kupno przedmiotów dających bonus do Prędkości Ataku oraz szansy na Trafienie Krytyczne NIC NAM NIE DA, jeśli nie mamy źródła większych obrażeń. Kolejnym przedmiotem, którym powinniśmy się zainteresować jest infinity-edgeInfinity Edge. Zapewni nam ono jeszcze więcej obrażeń, większą szansę na trafienie krytyczne oraz zwiększone obrażenia za trafienia krytyczne. Kiedy mamy już dwa solidne przedmioty do zadawania obrażeń - the-bloodthirsterThe Bloodthirster oraz infinity-edgeInfinity Edge, staramy się odłożyć uzbierane złoto na runaans-hurricaneRunaan's Hurricane. Jest to wyjątkowo dobry przedmiot dla Varus Varusa – uzyskane dwie dodatkowe strzały z Huraganu nakładają Rozkład, co pozwala na zadawanie większych obrażeń, oraz detonacji wielu celów naraz. Na tym etapie powinniśmy zaopatrzyć się w guardian-angelGuardian Angel. Przedmiot ten zapewni nam większą przeżywalność i sprawi, że po śmierci odradzamy się z 1/3 naszego całkowitego życia i many. Teraz zalecamy zakupić przedmiot zwiększający nasze Przebicie Odporności - last-whisperLast Whisper lub zwiększający ilość punktów życia - the-black-cleaverThe Black Cleaver.

Rozgrywka:

W początkowej fazie gry, starajmy się nękać naszego przeciwnika Piercing Arrow Piercing Arrow. Powinniśmy najpierw nakładać ładunki Rozkładu, aby potem detonować je i zadawać więcej obrażeń. Najważniejszą jednak czynnością każdego AD Carry w początkowej fazie gry jest lasthitowanie, czyli zadawanie wrogim minionom ostatniego ciosu. Postarajmy się więc nie opuszczać żadnego miniona. Do 6 poziomu gramy ostrożnie, bowiem kiedy naszą linię zgankuje wrogi jungler, będzie nam ciężko wyjść z takiej sytuacji bez szwanku. Ucieczkę do poziomu szóstego ułatwi nam jedynie Hail of Arrows Hail of Arrows. Dlatego warto mieć na linii supporta takiego jak Taric Taric, Alistar Alistar albo Leona Leona, którzy posiadają umiejętności unieruchamiające wrogów. Po osiągnięciu poziomu szóstego, można zacząć grać nieco agresywniej. Używajmy swojej super umiejętności na wrogim bohaterze, który zadaje największe obrażenia i starajmy się nakładać ładunki Rozkładu, po czym detonować je poszczególnymi umiejętnościami. Nie zapominajmy o IgniteIgnite, które często pozwoli nam na dobicie agresora. W walkach kryjmy się za bardziej wytrzymałymi członkami drużyny. Jeśli zostaniemy złapani, przyciągnięci lub unieruchomieni, nasze szanse na przeżycie są bardzo małe, ze względu na bardzo małą mobilność Varus Varusa. Po zainicjowaniu walki przez naszą drużynę, pomóżmy im używając Chain of Corruption Chain of Corruption oraz spowalniając wrogich bohaterów Hail of Arrows Hail of Arrows. Natomiast w teamfight'ach trzymajmy się z dala od wszelkich wrogich bohaterów, którzy mogą nas złapać i łatwo zabić, wyczekując jedynie dobrego momentu na eliminację naszego AP albo AD Carry. Nie bójmy się grać Varus Varusem agresywnie. Jeśli zauważymy, że z krzaków wychodzi nagle wrogi bohater próbujący nas zabić i wiemy, że jesteśmy w stanie zadać większe obrażenia niż on, spróbujmy go zaatakować.

Combo

- Podstawowe combo to powolne uzbieranie 3xBlighted Quiver Blighted Quiver na przeciwniku. Pamiętaj, że masz maksymalnie aż 6 sekund pomiędzy kolejnymi atakami zanim zniknie uzbierany Rozkład na przeciwniku. Następnie celnym strzałem Piercing Arrow Piercing Arrow wyładuj na przeciwniku uzbierane Rozkłady. Jeżeli już napiąłeś łuk [1sze użycie Piercing Arrow Piercing Arrow] a wróg uciekł w krzaki lub robi uniki i nie masz pewności czy go trafisz poczekaj 4sek. wówczas Varus Varus anuluje atak i zwróci Ci się połowa many. Lepiej zrezygnować i mieć manę na atak później niż niż pudłować.

- Mocne combo to uzbieranie 3xBlighted Quiver Blighted Quiver na przeciwniku, odpalenie efektu + unieruchomienie go Chain of Corruption Chain of Corruption, jeszcze raz szybkie wrzucenie kilku Blighted Quiver Blighted Quiver celowi podczas unieruchomienia, potem od razu Hail of Arrows Hail of Arrows  aby go spowolnić. Po uzbieraniu 3x efektu z Blighted Quiver Blighted Quiver dobicie celnym strzałem Piercing Arrow Piercing Arrow wraz z IgniteIgnite. Te combo jest o tyle niebezpieczne, że używasz ulti na początku. Przez co jesteś mniej zabezpieczony na nagły atak wroga z flanki.

Zobacz także

Tryndamere

Tryndamere
Zacznij niekończącą się zabawę z zabijaniem przeciwników dzięki Tryndamere -Królu Barbarzyńców. Zajrzyj do poradnika Tryndamere w League of Legends!
... czytaj dalej »

Skarner

Skarner
Poradnik do championa Skarner z gry League of Legends. Twardy Skorpion, który może złapać przeciwnika i przeciągnąć go po ziemi robiąc z nim co chce.
... czytaj dalej »

Gangplank

Gangplank
Yarr! Jestem piratem i nie boję się niczego! Lubię sobie wypić i postrzelać moją strzelbą. Spragniony przygody?
... czytaj dalej »
x