Poradnik

Volibear

Ten poradnik do niedźwiedzia zwanego Volibear pozwoli Ci bez problemu utrzymać solo top, a następnie stać się maszyną do zabijania wrogów. Chcesz zobaczyć więcej?
Exhaust Exhaust
Flash Flash
Greater Mark of DesolationGreater Mark of Desolation
Greater Seal of ResilienceGreater Seal of Resilience
Greater Glyph of WardingGreater Glyph of Warding
Greater Quintessence of FortitudeGreater Quintessence of Fortitude
skasowany-heart-of-gold
mercurys-treads
warmogs-armor
atmas-impaler
skasowany-force-of-nature
sunfire-cape

Kolejność skilli

Umiejętność 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Rolling Thunder Rolling Thunder
Frenzy Frenzy
Majestic Roar Majestic Roar
Thunder Claws Thunder Claws

Specjalizacja

def/tank

Sposób gry

Volibear świetnie znajduje się w roli tanka/offtanka, głównie dzięki niesamowitemu pasywowi Chosen of the Storm Chosen of the Storm. Dzięki niemu jak nigdy opłaca się zbierać ekwipunek dodający życie. W tym buildzie w dalszej grze Volibear Volibear jest nie do zabicia. Ponad to posiada trochę CC. Pamiętaj jednak, że gdy życie Ci się kończy wycofaj się na obrzeże walki na kilka sek aby pasyw zdążył zregenerować życie.

Solo top

Tutaj misiek sprawdza się wyśmienicie. Runy i SS ustawione są pod te faze ponieważ dużo od niej zależy. ExhaustExhaust i FlashFlash pozwolą Ci uciec z ganku bądź dogonić przeciwnika. Startuj z dorans-shieldDoran's Shield aby wzmocnić się, szczególnie jeżeli bedziesz miał 2ch przeciwników. Do 3 poziomu graj defensywnie. Jak odblokujesz 3 podstawowe umiejętności zacznij grać bardziej ofensywnie. Możesz przeszkadzać (harrasować) wroga na 2 sposoby:
 - Nałapać 3 stacki Frenzy Frenzy na minionach, użyć na przeciwniku trzymając maksymalny zasięg i cofnąć się aby nie mógł oddać żadnym atakiem.
 - Przyciągnąć przeciwnika blisko swojej wieżyczki obronnej, szybko przerzucić go Rolling Thunder Rolling Thunder w jej pobliże, użyć natychmiast po tym Majestic Roar Majestic Roar aby wolniej uciekał i Thunder Claws Thunder Claws dla zwiększenia obrażeń. Jeżeli chociaż raz zaatakuje Cię, to wieżyczka zacznie w niego strzelać. Czekaj z użyciem Frenzy Frenzy dopóki nie będzie miał poniżej 20% życia. Wówczas użyj go aby natychmiast posłać go do piachu.

Team fight

Przed walką postaraj się tak podejść blisko do przeciwników, wyczuć dystans (wymaga wprawy), użyć flasha w kierunku przeciwnika, który chociaż minimalnie się wystawił migiem dobiec używając Rolling Thunder Rolling Thunder, przerzucić bliżej swojej drużyny, spowolnić Majestic Roar Majestic Roar i natychmiast się cofnąć. Jeżeli przeciwnicy nie zdążą zaareagować to masz z drużyną darmowego killa. 

W czasie walki drużynowej ratuj swoich carry przerzucając atakujących ich przeciwników jak najdalej od nich. Poza tym masz swietną umiejętność do dobijania wycofujacych się wrogów - Frenzy Frenzy. Korszystaj z niej za każdym razem kiedy przeciwnik ma niski poziom życia.

Zobacz także

Riven

Riven
melee champion w grze League of Legends będący istną obszarową maszyną zniszczenia. Jest świetna w zadawaniu dużych obrażeń w krótkim czasie.
... czytaj dalej »

Karma

Karma
Niesamowita postać! Support oraz Mage w jednej postaci z ogromnymi obrażeniami!
... czytaj dalej »

Kennen

Kennen
Kennen to potężny AP Carry. Posiada niesamowite CC, AoE oraz korzysta z energii zamiast many. Dodatkowo jest bardzo mobilny i ma strój ninja.
... czytaj dalej »