Poradnik

Wukong

Małpi król praktykujący styl Wuju. W tym poradniku dowiesz się jak robić sobie żarty z przeciwnika oraz opanować solo topa.
Flash Flash
Dot Dot
Greater Mark of StrengthGreater Mark of Strength
Greater Seal of ResilienceGreater Seal of Resilience
Greater Glyph of ShieldingGreater Glyph of Shielding
Greater Quintessence of the Deadly WreathGreater Quintessence of the Deadly Wreath
mercurys-treads
trinity-force
randuins-omen
maw-of-malmortius
guardian-angel
the-bloodthirster

Kolejność skilli

Umiejętność 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Crushing Blow Crushing Blow
Decoy Decoy
Nimbus Strike Nimbus Strike
Cyclone Cyclone

Sposób gry

Wstęp

Wukong Wukong to postać bardzo potężna postać. Świetnie nadaje się do ucieczek, harrasu, inicjacji oraz robienia sobie jaj z przeciwnika. Posiada AoE podrzucenie jak Lulu Lulu, dlatego świetnie komponuje się z nią w drużynie. Jest to niesamowita postać do Early i Mid game.

 

 

Early game

Early game to przede wszystkim farma. Wukong Wukong to postać słaba w late game ,dlatego wymaga wyrobienia sobie odpowiednio dużej farmy i przewagi w Early oraz Mid game. Inaczej poza Cyclone Cyclone będziemy bez użyteczni.
Zacznij z boots-of-speedBoots of Speed i trzema health-potionHealth Potion. Po pierwszym powrocie do bazy powinieneś mieć na phagePhage ,jeden lub dwa dorans-bladeDoran's Blademercurys-treadsMercury's Treads. Nie zapomnj też o jednym lub dwóm sight-wardSight Ward, żeby ustrzec się przed gankiem. Farmiąc możesz też lekko i w łatwy sposób harrasować przeciwnika swoim podstawowym combo.
Nimbus Strike Nimbus Strike + Crushing Blow Crushing Blow i uciekasz z Decoy Decoy. W ten sposób lekko uszkodzisz przeciwnika a on sam nie będzie mogł skontr atakować ,a po tak udanej akcji możesz użyć skrótu klawiszowego odpowiadającego za śmiech co w pewnym momencie wytrąci przeciwnika z równowagi. Zacznie grać nieostrożnie i agresywnie.
Jak skończysz budować trinity-forceTrinity Force kup jeszczethe-brutalizerThe Brutalizer. last-whisper Last Whisper nie będzie też najgorszym wyjściem.

 

Team fight

Team fight musisz zainicjować ty. Wyczekaj moment aż wrogowie w piątke staną obok siebie. Wtedy inicjujesz walkę ,a następnie podrzucasz wszystkich z ulti co na chwilę wyłączy wszytkich z walki. Gdy masz w drużynie Lulu Lulu lub Sejuani Sejuani macie z góry team fight wygrany ,ponieważ wasze ultimaty świetnie się komponują i mogą wyłączyć z walki każdego przeciwnika na okres nawet pięciu sekund co okażę się dla nich zabójcze (no chyba ,że ktoś z przeciwnego teamu będzie miał CleanseCleanse). 
Jeśli jednak walkę zainicjuję ktoś z twoich lub drużyna przeciwna staraj się złapać w ulti jak najwięcej wrogów.

 

 

Combo

Nimbus Strike Crushing Blow Decoy
E+Q+2x autoattack+W
Combo do harrasu w ealy game. Doskakujesz do wroga z Nimbus Strike Nimbus Strike ,zadajesz spore obrażenia z Crushing Blow Crushing Blow ,dwa razy auto atakujesz, żeby wykorzystać boosta do attack speeda i uciekasz jako niewidoczny z Decoy Decoy po czym wydajesz z siebie śmiech.

Nimbus Strike Cyclone 
E+R
Combo do inicjacji team fightu i od razu podrzucenia wszystkich wrogów w zasięgu.

Nimbus Strike Crushing Blow Cyclone Flash
E+Q+R+Flash
Combo do doganiania uciekających przeciwników ,którym udało się przeżyć team fight. Doskakujesz do najbliższego przeciwnika ,uderzasz go nastepnie włączasz ulti co go podrzuci i zostawiasz go drużynie, flashujesz do tych co zdążyli uciec trochę dalej ,a że ult jest jeszcze włączony podrzucasz tych do których się sflashowałeś.

Decoy Flash
Bezruch+W+Flash
Najlepsze co można na Wukong Wukong zroobić. Gdy uciekasz lub cię gankują i masz marnę szanse żeby uciec klikasz na klawiaturze klawisz odpowadający za bezruch. Wrogowie będą myślęli że użyłeś Decoy Decoy, po czym uciekasz w inna stronę niż podejrzewają przeciwnicy. Gdy już ruszysz użyj Decoy Decoy, a wrogowie zgłupieją. Jedni będą myśleli że próbujesz powtarzać sztuczkę a inni będą biegać w kółko. Będąc niewidzialny możesz użyć FlashFlash , żeby uciec w bezpieczne już miejsce.

 

Podsumowanie

Wukong Wukong to świetna postać którą można robić sobie niezłe jaja a po udanej akcji mieć uśmiech na twarzy jak małe dziecko. Ale ludzie nie grają nim tylko dla trollu. Ma potężne ulti ,świetne early połączone z niesamowitym harrasem. Coś pięknego.

 

Zobacz także

Blue Ezreal

Ezreal
Poradnik do Ezreala, Odkrywcy z powołania. Podróżuj razem z nim po Field of Justice a nim nigdy nie zabłądzisz.
... czytaj dalej »

Poradnik

Lux

Lux

Postać potrafiąca zabić nawet dwa miękkie cele w parę sekund. Zapraszam do lektury.
... czytaj dalej »

Brand

Brand
Gorąca postać! 3 umiejętności AoE, stun i podpalenie w pasywie! Chcesz dowiedzieć się jak zdobyć kolosalną przewagę na mid lane? Zapraszam do lektury.
... czytaj dalej »
x