Poradnik

Xerath

Poradnik do championa Xerath – istna magiczna wieża magicznej zagłady. Może przykuć się do ziemi i zwiększyć diametralnie zasięg i magic penetration!
Flash Flash
Dot Dot
Greater Mark of InsightGreater Mark of Insight
Greater Seal of ClarityGreater Seal of Clarity
Greater Glyph of FocusGreater Glyph of Focus
Greater Quintessence of PotencyGreater Quintessence of Potency
sorcerers-shoes
rod-of-ages
rylais-crystal-scepter
rabadons-deathcap
banshees-veil
zhonyas-hourglass

Kolejność skilli

Umiejętność 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Arcanopulse Arcanopulse
Locus of Power Locus of Power
Mage Chains Mage Chains
Arcane Barrage Arcane Barrage

Specjalizacja

ofe/ap

Sposób gry

Early Game

Xerath Xerath jest mocną postacią na solo-mid. Dzięki zwiększonemu zasięgowi przeciwnik nawet z FlashFlashem może mieć problem z ucieczką. Na początku farm creepy z autoataku i Arcanopulse Arcanopulse. Od 2 poziomu możesz zacząć harras z Q+E. Podczas stunu zdążysz 1-2 razy uderzyć i jeżeli zdążysz to znowu Q. Locus of Focus jest darmowy więc od 3 poziomu nie bój się go używać. Pamiętaj jednak, aby nie stać zbyt długow jednym miejscu bo przeciwnik może to wykorzystać.

Mid Game

W tym momencie powinieneś być już dosyć potężny. W 1v1 Xerath Xerath jest w stanie skosić prawie każdego przeciwnika. Locus of Power Locus of Power staraj się zachowywać na koniec kiedy przeciwnik będzie uciekał lub użyje FlashFlasha.

Blue buff nie jest konieczny, ale zawsze regeneracja many i CDR się przydaje magicznym bohaterom. Nie zapominaj o postawieniu wardów co jakiś czas.

Late Game

Staraj się swoimi czarami AoE sięgać jak najwięcej postaci oraz stunować Carry. Masz w tej chwili wystarczająco wielki burst żeby zrobić z przeciwników sieczkę. 

Najmocniejszą kombinacją czarów dla Xerath jest:

Mage Chains Arcane Barrage Arcanopulse Arcane Barrage Arcane Barrage Arcanopulse
 E +R +Q+R +R +Q
(lub W+Q jeżeli potrzebujesz zwiększenia zasięgu oraz możesz dorzucić IgniteIgnite)

Zobacz także

Jungle

Jarvan IV
Najbardziej efektowny jungler w League of Legends? Oto on - Jarvan IV - król Demacji. Po przeczytaniu tego poradnika twoje ganki będą zawsze udane.
... czytaj dalej »

Talon

Talon
Poradnik do postaci Talon z gry League of Legends. Skrytobójca o dużej sile ataku z efektami bleed, silence, slow, stealth czy doskok bardzo zabójczy
... czytaj dalej »

Graves, czyli jedno, wielkie BOOM!

Graves
Witam. W tym poradniku chcę wtajemniczyć cię w tajniki grania Gravesem. Łączy on dosyć mocne autoataki ze świetnym burstem!
... czytaj dalej »